Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Konkurs kreatywnych dla Julki

By pomóc 5-letniej Julii z Gostynia Stowarzyszenie „Dziecko” i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu ogłaszają konkurs na najbardziej kreatywne wydarzenie promujące zbiórkę publiczną „Głosem serca” dla Julii!

Zwycięzcy zostaną zaproszeni na śniadanie do Starosty Gostyńskiego, zorganizowane przez Stowarzyszenie „DZIECKO”, w czasie którego zostaną wręczone honorowe wyróżnienia dla najbardziej kreatywnych zespołów.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Celem konkursu jest podniesienie umiejętności dzieci i młodzieży w organizowaniu wydarzeń promocyjnych, sportowych i kulturalnych w swoim środowisku oraz pomoc w zebraniu środków w ramach zbiórki publicznej dla Julii  „Głosem serca”.

Ważne! W tym konkursie dzieci i młodzież nie zbierają pieniędzy!!!

ZADANIE:

1.                Uczniowie szkół podstawowych– działający w grupach minimum (5 osób, np. klasa) otrzymują od Stowarzyszenia DZIECKO ksero 4 rysunków w formacie A6 na jednej kartce A4. Rysunek należy pokolorować, rozciąć i rozdać dorosłym np. na wydarzeniu w  klasie, szkole, społeczności lokalnej jako ulotkę promocyjną zbiórki publicznej dla Julii „Głosem serca”.

      Zdjęcia z kolorowania ulotek i z wydarzenia(lub wydarzeń), na którym będą rozdawanie ulotki przez dzieci należy umieścić na facebooku wychowawcy, nauczyciela, rodzica, brata, kolegi i zgłosić Stowarzyszeniu DZIECKO subskrybując lub polubić stronę:

https://www.facebook.com/StowarzyszenieDziecko?notif_t=page_new_likes

Drugą możliwością jest wysłanie zdjęć z kolorowania ulotek i z wydarzenia, na którym będą rozdawanie ulotki przez dzieci, na adres stowarzyszenia (maksymalnie 5 zdjęć) – stowarzyszeniedziecko@wp.plwraz z opisem wydarzenia, miejsca, daty oraz grupy kolorującej i organizującej wydarzenie.

 

2.                Uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnychdziałają w grupach, co najmniej 3-osobowych  (maks. 15 osób) (jeśli jest Was więcej stwórzcie dwa zespoły, rywalizacja jest dobra).

Waszym zadaniem będzie organizacja w klasie, szkole, wsi, mieście, na ulicy, deptaku, rynku, wydarzeniu sportowym, promocji zbiórki „Głosem serca” dla Julii(liczy się kreatywność – pomysłowość). Możecie również dołączyć do wydarzenia organizowanego przez  inną grupę (za ich zgodą), np. stowarzyszenie, OSP, Koło Gospodyń Wiejskich, Sołtysa itp.,  na którym będziecie promować zbiórkę dla Julii „Głosem serca”.

Stowarzyszenie zapewnia dla każdej grupy materiały (ulotki) z informacją
o zbiórce dla Julii „Głosem serca” (ok. 100 szt.). Zdjęcia z przygotowania wydarzenia, realizacji i wspólnej zabawy należy umieścić, udostępnić na stronie  facebookowej – tablicy Stowarzyszenia DZIECKO https://www.facebook.com/StowarzyszenieDziecko?notif_t=page_new_likes

Grupa zaprosi kolegów, przyjaciół, rodziców znajomych, poprosi
o zalajkowanie waszego wydarzenia umieszczonego na tablicy facebookowej Stowarzyszenia DZIECKO.

3.                Termin realizacji wydarzenia: od 1 listopada 2013 r.  do 13 grudnia 2013 r. Zdjęcia należy zamieścić lub przesłać do dnia 15 grudnia 2013 r.

4.                Wyróżnienia

Organizator zbiórki dla Julii „Głosem serca” powoła Komisję, która wyłoni najciekawsze (najbardziej kreatywne) wydarzenie w kategorii:

1.                Szkół Podstawowych (2 zespoły)

2.                Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych  (2 zespoły)

Wszystkie zgłoszone grupy otrzymają podziękowania Stowarzyszenia „DZIECKO”.

Informacji o konkursie udzielają Andrzej Konieczny (tel. 509 209 718) i Mirosław Sobkowiak (601 071 487). Adres mailowy: stowarzyszeniedziecko@wp.pl lub pcpr@gostyn.pl 

Przypominamy:

Julia ma 5 lat. Nie może poruszać się, gdyż od urodzenia zmaga się z genetyczną, nieuleczalną chorobą. Pomimo tego, że Julka nie będzie biegać i bawić się jak inne dzieci, jednego jej nie brakuje – radości życia i wielkiej ciekawości świata. Choroba unieruchomiła jej ciało, ale nie umysł. Wszystko rozumie, alekomunikować może się jedynie za pomocą ruchów gałek ocznych. 

Potrzebne jesturządzenie umożliwiające obsługę komputera za pomocą ruchu gałek ocznych. Koszt zakupu takiego urządzenia to około 70 tysięcy złotych. Ta kwota przewyższa możliwości finansowe rodziców Julki.

Dlatego Julka potrzebuje naszej pomocy!!!

Stowarzyszenie DZIECKOwraz z partnerami (Starostwo Powiatowe w Gostyniu, GOK Hutnik, PCPR w Gostyniu oraz lokalne media) organizuje na terenie powiatu gostyńskiego zbiórkę publiczną Głosem sercadla Julii. Wpłat można dokonywać na konto Stowarzyszenia DZIECKO (Bojanowskiego 14a, 63-800 Gostyń) nr 87 2030 0045 1110 0000 0270 9010 z dopiskiem "Głosem serca". Stowarzyszenie „Dziecko” uzyskało zgodę Starosty Gostyńskiego (nr OS.5311.4.2013 z dnia 16.10.2013) na przeprowadzenie zbiórki publicznej. 

Źródło: PCPR
Data dodania: 2013-11-01 22:04:29

Inne artykuły