Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Konkurs wypieków wielkanocnych

8 marca 2018 r. w Domu Pomocy Społecznej w Chumiętkach odbył się XVIII Konkurs Wypieków Wielkanocnych. W tym roku wzięło w nim udział 11 placówek – domy pomocy społecznej, środowiskowe domy samopomocy, kluby seniora, a także Koło Gospodyń Wiejskich z Chumiętek. Każdy zespół przygotował dwa ciasta, jedno do oceny smakowej, w tym roku były to serniki, drugie do oceny wizualnej, dodatkowo odbył się konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną. W związku z tym, iż tegoroczny Konkurs Wypieków zbiegł się z obchodami Międzynarodowego Dnia Kobiet nie zabrakło też życzeń specjalnych dla Pań – złożył je w imieniu władz Powiatu Gostyńskiego Janusz Sikora Etatowy Członek Zarządu Powiatu Gostyńskiego.

W ocenie smakowej I miejsce zdobył placek wykonany przez przedstawicieli Koła Emerytów i Rencistów z Pudliszek, w ocenie wizualnej I miejsce zajęło ciasto mieszkańców Domu Pomocy Społecznej z Pakówki, najpiękniejszą palmę wielkanocną wykonali mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej z Osieka.

Ponadto przeprowadzono dodatkowy konkurs dla pracowników i kierowników jednostek – quiz z wiedzy wielkanocnej. Po zaciętej dogrywce wyłoniono Omnibusa Wielkanocnego, którym została Agnieszka Jackowiak Dyrektor DPS w Chumiętkach.

Każdy zespół biorący udział w konkursie otrzymał dyplom oraz upominek wykonany
w pracowni manualnej DPS Chumiętki, największą atrakcją była jednak bez wątpienia możliwość degustacji wszystkich przepysznych ciast i wypieków!

Atmosfera imprezy nastroiła wszystkich pozytywnie i wiosennie.

Źródło: Agnieszka Jackowiak
Data dodania: 2018-03-11 00:29:06

Inne artykuły