Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

kulać każdy może

Mieszkańcy małych miejscowości wiejskich często mają ograniczone możliwości korzystania z różnych form aktywności. Zazdroszczą mieszkańcom miast szans na to, aby zrelaksować się w czasie wolnym od obowiązków. W miastach dostępnych jest wiele miejsc zapewniających rozrywkę, takich jak kina, muzea, baseny, kręgielnie, puby oraz kawiarnie, a także siłownie, w tym też te na świeżym powietrzu, które często są umiejscowione w parkach. Miasta oferują też wiele atrakcyjnych zajęć dla dzieci i młodzieży.

Odpowiedzią Stowarzyszenia DZIECKO na zaobserwowany problem było zorganizowanie, w ramach projektu „Kulać każdy może”, zajęć rekreacyjno – sportowych na bowlingu dla mieszkańców wsi Chwałkowa, ze szczególnym uwzględnieniem osób w wieku 50+. Zajęcia miały charakter międzypokoleniowy: najstarszy uczestnik projektu miał blisko 70 lat, a najmłodszy niespełna 3. Uczestnicy projektu poznali zasady gry w bowling – najpopularniejszą odmianę gry w kręgle, która została stworzona w oparciu kręgle klasyczne. – „Udało nam się zaktywizować dość dużą grupę naszej społeczności i pokazać, że możemy wspólnie się bawić, razem spędzić czas, rodzinnie, bez komputerów, wszyscy razem, mały i duży, młodszy i starszy”– podsumowuje jedna z liderek projektu.Jeden z uczestników dodaje, iż nie wiedział, że w Gostyniu- „jest coś takiego”. Dzięki projektowi beneficjenci zapoznali się praktycznie z nową dyscyplina sportową i spędzili miło i aktywnie czas w czasie wyjazdów na tor.

Udział w projekcie był nieodpłatny dla uczestników, dzięki wsparciu finansowemu Powiatu Gostyńskiego oraz środkom własnym Stowarzyszenia „DZIECKO”. Partnerami w realizacji projektu było Koło Gospodyń Wiejskich w Chwałkowie i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.

Źródło: Stowarzyszenie "Dziecko"
Data dodania: 2017-11-22 23:31:19

Inne artykuły