Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Kulają pod okiem wicemistrzów Polski


    40 młodych ludzi spędza aktywnie czas na kręgielni w Gostyniu, ucząc się gry w kręgle pod okiem utytułowanych zawodników Gostyńskiej Ligi Kręglarskiej – wicemistrzów Polski Violetty Kolendowicz i Marka Podymy. 
   Spotkania treningowe realizowane są w ramach projektu Stowarzyszenia „Dziecko” noszącego nazwę: „Zajęcia na kręgielni – atrakcyjną formą spędzania czasu wolnego dla dzieci i młodzieży (….) z terenów wiejskich.
    Przez trzy miesiące w czasie 2-godzinnych spotkań uczestnicy poznali zasady bhp na kręgielni, podstawy gry w kręgle, zasady punktacji, technikę rzutu, technikę rozbiegu, technikę położenia kuli, zasady gry do kręgli pełnych, zasady gry do kręgli zbieranych oraz uczestniczyli w zabawach na bazie współzawodnictwa grupowego.
    Planowane są też dodatkowo spotkania z wicemistrzami Polski gry w kręgle, którzy opowiedzą o swoich sukcesach i zaprezentują trofea.
   Cykl bezpłatnych zajęć na kręgielni jest realizowany dzięki dofinansowaniu Wojewody Wielkopolskiego uzyskanemu przez „Dziecko” w ramach konkursu ofert dla organizacji pozarządowych na realizację zadania z zakresu pomocy społecznej: 
Organizacja czasu wolnego i promowanie aktywności ruchowej dzieci i młodzieży z rodzin (…) 
    Stowarzyszenie „Dziecko” dziękuje za wsparcie w organizacji projektu Młodzieżowej Świetlicy Środowiskowej w Gostyniu, Domowi Dziecka w Bodzewie, Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu oraz Kręgielni Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gostyniu.


Data dodania: 2009-09-08 12:00:00

Inne artykuły