Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Kultywują tradycje

Trwają przygotowania do świąt. Na wsiach Ziemi Gostyńskiej tradycją jest własnoręczne przygotowywanie ozdób na wigilijne i świąteczne stoły. Koło Gospodyń Wiejskich w Michałowie, by tradycja wykonywania ozdób nie zanikła, zainicjowało cykl spotkań się w świetlicy wiejskiej.

Na te spotkania zostały zaproszone i przychodzą licznie nie tylko członkinie koła, ale też ich córki i wnuki. Przepiękne tradycyjne ozdoby świąteczne są wykonywane wspólnie, na młodsze pokolenia przechodzą tajniki ich przygotowywania.

I, co warte podkreślenia, międzypokoleniowe spotkania są też okazją do zacieśniania więzów, wymiany opinii, doświadczeń. Pobudzają też do wspólnych wspomnień czy też rozmów o problemach lokalnych, w czasie których rodzą się pomysły do wykonania w kolejnym roku.

W czasie spotkań wszyscy, i młodzi, i starsi, z zapałem i zaangażowaniem  wykonywali przepiękne ozdoby, które będą ozdobą stołów, ale też poszerzali swoje umiejętności.  Spotkania prowadzi Małgorzata Sobczak. Wsparcia udzieliło Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.

Źródło: PCPR
Data dodania: 2013-12-14 13:58:53

Inne artykuły