Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Letnia olimpiada specjalna w Rogowie

Początek lata kalendarzowego sprzyja różnym działaniom. Tradycyjnie już w tym czasie odbyła się w Rogowie Olimpiada Specjalna „Sport w lesie i w parku” (16.06), będąca częścią projektu „Aktywni przez cały rok”. Zorganizowały ją  Fundacja „Sąsiedzi sąsiadom” oraz Sekcja Olimpiad Specjalnych działająca przy Domu Pomocy Społecznej w Rogowie. Olimpiadę dofinansowało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu ze środków PFRON oraz Powiat Gostyński.

Otwarcie Olimpiady przebiegało zgodnie z ceremoniałem olimpijskim. Było wprowadzenie zawodników, wniesienie flagi Olimpiad Specjalnych, zapalenie znicza olimpijskiego, złożenie przysięgi w imieniu wszystkich sportowców i odegranie hymnu olimpijskiego.

W zmaganiach sportowych wzięło udział ponad 70 zawodników z całego powiatu, reprezentujących Towarzystwo Osób Niepełnosprawnych, Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Umysłowo „Nie Sami”, Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski „Kasia”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Gostyniu, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Piaskach, Środowiskowy Dom Samopomocy w Chwałkowie, Zespół Szkół w Brzeziu, Dom Pomocy Społecznej w Chumiętkach, Dom Pomocy Społecznej w Zimnowodzie, Dom Pomocy Społecznej w Chwałkowie i Dom Pomocy Społecznej w Rogowie. Wystartowali oni w dziewięciu konkurencjach: w marszobiegu, biegu sprinterskim, rzucie piłką lekarską, skoku w dal, slalomie bolidami rowerowymi, rzucie piłeczką tenisową z wózka, piłce nożnej i hokeju na trawie i w kręglach.

Zmaganiom niepełnosprawnych zawodników przyglądali się przybyli goście: Kazimiera Puślednik - radna Powiatu Gostyńskiego, Kazimierz Musielak – członek zarządu Powiatu Gostyńskiego, Mieczysław Gąsiorek – prezes Fundacji „Sąsiedzi sąsiadom”, oraz dyrektorzy palcówek pomocy społecznej Powiatu Gostyńs,iego.

W przerwach pomiędzy poszczególnymi konkurencjami organizatorzy przygotowali  dla wszystkich gości, zawodników i ich opiekunów poczęstunek. Dodatkową atrakcją przygotowaną przez organizatorów były przejażdżki bryczką oraz prezentacja rowerów wyczynowych przez Gostyński Klub Rowerowy.

Po zakończeniu zmagań sportowych dokonano uroczystej dekoracji zwycięzców.

Przed odjazdem wszyscy zawodnicy zostali obdarowani smacznymi upominkami.

Źródło: oprac. PCPR
Data dodania: 2011-06-20 20:01:15

Inne artykuły