Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Łzy radości

Pani Krystyna otrzymała skuter dla osoby mającej trudności z poruszaniem się. Ten specjalistyczny sprzęt trafił do powiatu gostyńskiego jako holenderski dar. To kolejna pomoc w ramach współpracy Domu Dziecka w Bodzewie i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu z holenderską organizacją Kinderhuis Bodzewo. Kolejna partia sprzętów i wózków została przygotowana po uzgodnieniach w czasie jesiennej wizyty przedstawicieli powiatowych jednostek pomocy społecznej w Holandii. Przygotował ją Marco Rieke i dom opieki dla osób niepełnosprawnych w Heerenveen. To miejscowość we Fryzji (Holandia). O transport kolejnego zestawu sprzętów do Polski zadbał tradycyjnie Martin de Bruijn, wspierany tym razem przez swojego podopiecznego, Macieja Jakubowskiego – wychowanka Domu Dziecka w Bodzewie.

Skuter dla osoby mającej trudności w samodzielnym poruszaniu się trafił za pośrednictwem PCPR w Gostyniu do pani Krystyny (dane zastrzegła tylko do wiadomości PCPR w Gostyniu) z jednej z miejscowości k. Borku Wlkp. Pojazd jest bardzo dobrym stanie, w pełni przystosowany do poruszania się po drogach publicznych. Na jednym ładowaniu akumulatora pozwala przejechać  ok. 20 km. Dla P. Krystyny to: – prawdziwy dar z nieba. Umożliwi mi codzienne wyjazdy do Borku. Nie pamiętam, żeby była tak szczęśliwa. Pani Krystyna nie kryła wzruszenia i popłakała się z radości: - Czuję się przywrócona do życia. Nie muszę już siedzieć zamknięta w domu. Bardzo, bardzo dziękuję wszystkim, którzy sprawili, że dostałam ten pojazd.

Pani Krystyna, zapraszając za pośrednictwem PCPR w Gostyniu darczyńców z Holandii na kawę przy okazji ich wizyty w powiecie gostyńskim, podsumowała: - Nie znam ich, ale muszą to być bardzo dobrzy ludzie.

Wraz ze skuterem dla osoby mającej trudności z poruszaniem się trafiły m.in. do powiatu gostyńskiego materace gumowane oraz przeciwodleżynowe, które PCPR w Gostyniu przekazało już do Domu Pomocy Społecznej w Chumiętkach.

Przyjaciołom z Holandii należą się słowa podziękowania za stałe i bezinteresowne wspieranie podopiecznych powiatowego systemu pomocy.

Źródło: PCPR
Data dodania: 2015-01-17 23:09:31

Inne artykuły