Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Majowy Koncert Charytatywny dla Szymona

Christophe Alvarez - francuski kompozytor zagra w Gostyniu

dla Szymona!

Będzie można wylicytować gitary Dżemu lub Wojtka Waglewskiego i Maćka Maleńczuka.

 Stowarzyszenie „Dziecko”, Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Świętogórskiej im. J. Zeidlera i Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. J. Zeidlera w Gostyniu zapraszają na Majowy Koncert Charytatywny dla Szymona, który rozpocznie się w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Gostyniu (ul. Strzelecka 28) w poniedziałek 2 maja 2011 r. o godz. 17.00.

 Zagra sławny pianista i kompozytor muzyki filmowej Christophe Alvarez (Francja), absolwent Konserwatorium w Nicei i Uniwersytetu La Sorbonne w Paryżu. W repertuarze usłyszymy przeboje muzyki klasycznej takich kompozytorów jak Alfons Szczerbiński, Fryderyk Chopin, Franciszek Liszt.

Jego koncert poprzedzą występy Pawła Kasperkowiaka i Angeliki Twardowskiej, uzdolnionych absolwentów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. J. Zeidlera w Gostyniu oraz tenora Łukasza Wildy.

             Wstęp na koncert jest wolny, a przed koncertem odbędzie się aukcja i zbiórka datków na leczenie i rehabilitację Szymona, 7-letniego chłopca z powiatu gostyńskiego, który choruje na mukowiscydozę (zwłóknienie torbielowate układu oddechowego - nawracające zakażenia, które prowadzą do uszkodzenia płuc i niewydolności oddechowej) o ciężkim przebiegu klinicznym i wymaga ciągłej wielolekowej terapii oraz prowadzenia kompleksowej rehabilitacji oddechowej z zastosowaniem specjalistycznego sprzętu. Celem zbiórki jest pomoc w zebraniu środków finansowych na zakup urządzenia The Vest (kamizelka rehabilitacyjna i moduł sterujący oraz generator impulsów powietrznych) służącego do oczyszczania dróg oddechowych (koszt 28 640 zł), które pozwoli na codzienną, zatem bardziej efektywną rehabilitację niepełnosprawnego chłopca Szymona w domu i wykluczy uciążliwe wyjazdy do kliniki w Poznaniu, których koszty muszą pokrywać w całości rodzice chłopca. Bez naszej pomocy nie dadzą rady. Pomóżmy Szymonowi! Okażmy serce!

            Wpłat można też dokonać na konto Stowarzyszenia “Dziecko” z dopiskiem: „Dla Szymona” numer konta:  76 1370 1327 0000 1706 4271 1702

             W czasie aukcji zostaną wystawione na sprzedaż m.in.: gitara zespołu Dżem z autografami wszystkich muzyków kapeli, gitara z trasy „Męskiego grania” z autografami Wojtka Waglewskiego i Maćka Maleńczuka, album z rysunkami satyryka Henryka Sawki i ze specjalną dedykacją, miniatura z pejzażem pędzla Krzysztofa Opalińskiego; box DVD z zarejestrowanymi koncertami „Musica Sacromontana”.

Podkreślić trzeba, że koncert nawiązuje do tradycji z początku XIX w., kiedy to na Świętej Górze k. Gostynia odbywały koncerty mistrzów z kapeli świętogórskiej, którym towarzyszyły muzykujące dzieci, a dochód z tych koncertów przeznaczany był na pomoc dla ubogich. Tradycję tę wznowiło dwa lata temu Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Świętogórskiej i Stowarzyszenie „Dziecko”.

            Patronat medialny nad koncertem objęły Nowa Gazeta Gostyńska, Nowa Telewizja Gostyń, Panorama Leszczyńska, Radio Elka, Życie Gostynia oraz ABC Gostyńskie. Koncert wspiera też Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.

Źródło: oprac. PCPR
Data dodania: 2011-04-25 14:43:09

Inne artykuły