Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Międzywojewódzka integracja

Święta wielkanocne coraz bliżej. Dom Pomocy Społecznej w Chumiętkach koło Krobi zorganizował dużą imprezę integracyjną, do której zaprosił mieszkańców zaprzyjaźnionych placówek tego typu oraz osoby będące pod opieką stowarzyszeń, a także uczniów szkół i wychowanków przedszkoli. Przygotowali oni prace, które można oglądać w wielkiej drewnianej stodole, która stanęła w największej z sal domu pomocy społecznej. Pełno tam wesołych kolorowych pisanek, kurczaków, zajączków, baranków oraz wiosennych stroików i wielkanocnych palm.

Do udziału w XV Wystawie Wielkanocnej zgłosiło swoich podopiecznych 27 placówek z dwóch województw wielkopolskiego i dolnośląskiego. Na wystawie zaprezentowano około 300 prac o tematyce wielkanocnej i wiosennej, wykonanych przez osoby niepełnosprawne, seniorów i przez dzieci. Na uroczyste otwarcie XV Wystawy Wielkanocnej „Chumiętki 2010” przybyło 250 widzów. Gośćmi specjalnymi byli Wicestarosta Gostyński Janusz Sikora, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Gostyńskiego Józef Czarnecki, radna Powiatu Gostyńskiego Kazimiera Poślednik, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu Mirosław Sobkowiak oraz dyrektorzy i kierownicy placówek oświatowych i pomocy społecznej.

Wszystkich powitał Dyrektor Zbigniew Polowczyk – gospodarz Domu Pomocy Społecznej w Chumiętkach. Uroczystego otwarcia wystawy dokonał Janusz Sikora. Podziękował organizatorom za przygotowanie wystawy, która wprowadza w nastrój zbliżających się świąt. M. Sobkowiak przywiózł uczestnikom wernisażu prezent: Informatory o uprawnieniach osób niepełnosprawnych wydane przez Stowarzyszenie „Dziecko” przy wsparciu PCPR w Gostyniu i dofinansowaniu ze środków Powiatu Gostyńskiego i Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Pracownicy DPS-u poczęstowali wszystkich przybyłych wielkanocnymi jajkami i zaprosili do zwiedzenia stodoły z wystawą.

Po obejrzeniu wystawy widzowie zostali zaproszeni na posiłek i świąteczne smakołyki, przygotowane przez pracowników domu.

Na zakończenie uroczystości zaproszeni goście wręczyli uczestnikom wystawy pamiątkowe dyplomy oraz wielkanocne upominki.

Wystawę będzie można oglądać w Chumiętkach przez najbliższe dwa tygodnie.

 Na wystawie zaprezentowali swe prace podopieczni Stowarzyszenia „Nie Sami”, Klubów Seniora w Pogorzeli i Krobi, Koła Polskiego Związku Emerytów, Inwalidów i Rencistów w Pudliszkach, Domów Pomocy Społecznej w Lesznie, Mościszkach, Psarskiem, Rogowie, Psarach, Chumiętkach, Pakówce, Chwałkowie, Osieku, Zimnowodzie, Środowiskowych Domów Samopomocy w Gostyniu i Chwałkowie, Przedszkoli Samorządowych w Pudliszkach, Krobi, Ciołkowie i Potarzyczy, Szkół Podstawowych w Ciołkowie, Pudliszkach, Chwałkowie, Krobi, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piaskach, Domów Dziennego Pobytu w Gostyniu i Krobi.

 Wszystkim wykonawcom prac oraz pracownikom i mieszkańcom DPS-u, którzy przygotowali wystawę należą się wyrazy uznania i podziękowanie za włożoną pracę.

Źródło: /oprac. PCPR w Gostyniu/
Data dodania: 2010-03-27 08:37:58

Inne artykuły