Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Michałowska manufaktura zaprasza młodych

Koło Gospodyń Wiejskich w Michałowie rozpoczęło, pod patronatem Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Radość”, realizację projektu „Michałowska Manufaktura”. Działania podejmowane w ramach projektu mają na celu przybliżenie młodym mieszkańcom uroków sołectwa Michałowo i Gminy Piaski. Realizatorzy projektu oraz PCPR w Gostyniu zapraszają również uczestników: młodzież od lat trzynastu do udziału w ciekawych warsztatach. Zapisy do 30 lipca! Kontakt telefoniczny: 515-710-132.

W ramach projektu odbędą się warsztaty fotograficzne „Michałowskie zakątki” oraz warsztaty sublimacji „Nadrukuj, co tylko marzysz”, czyli nauka nadruków na torbach i koszulkach. Młodzież będzie mogła wykonać torbę czy koszulki z nadrukiem czy szablonem według własnego pomysłu. Projekt zakłada także stworzenia miejsca z urządzeniami do wykonywania prostych reklam związanych z sołectwem czy gminą poprzez zakup odpowiedniego sprzętu, z którego pomocą zostaną wykonane torby ekologiczne, magnesy, metodą sublimową i szablonową. Młodzi ludzie nie tylko nabędą nowych umiejętności, ale także będą uczyć się poprzez działanie jak planować i współpracować w zespole. Partnerem w projekcie są Warsztaty Terapii Zajęciowej w Piaskach.

Projekt uzyskał dofinansowanie w ramach konkursu grantowego „Działaj lokalnie”, realizowanego przez Stowarzyszenie „DZIECKO” - Ośrodek „Działaj Lokalnie”  i Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Powiatu Gostyńskiego oraz Gmin Borek Wlkp., Piaski, Krobia, Pępowo, Poniec i Pogorzela.  

Źródło: St. Radość
Data dodania: 2016-07-21 23:15:01

Inne artykuły