Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Międzypokoleniowe rockowe Mikołajki

Niezwykle sympatyczny koncert miał miejsce w ramach imprezy „MIĘDZYPOKOLENIOWE MIKOŁAJKI”. W Gostyniu wystąpił (8.12.13) zespół „Dzieci Jarocina”. I zagrał tak, że publiczności było ciągle mało. Zespół bisował dwukrotnie. Ten międzypokoleniowy zespół, wykonujący polską muzykę rockową, wystąpił w Gostyniu w nieco okrojonym składzie 41 muzyków, z których najmłodszy miał 7 lat, a najstarszy 79!

„Dzieci Jarocina” wykonały piosenki Voo Voo, Lecha Janerki, Kobranocki, Tiltu, Ayi RL, Maanamu, Piersi, Ady Rusowicz i Armii. Publiczność bardzo szybko dołączyła do zespołu i zaczęło się wspólne jarocińsko-gostyńskie rockowe śpiewanie.

Momentem kulminacyjnym było wspólne zaśpiewanie przeboju „Kocham Cię jak Irlandię” w poszerzonym składzie o Starostę Gostyńskiego, który doskonale rozpoczął utwór oraz prezesa stowarzyszenia Gostyński Uniwersytet III Wieku i dyrektora PCPR w Gostyniu.

W czasie koncertu sprzedano wieczne pióro Prezydenta RP za 400 zł oraz zebrano 347,92 zł do puszki. Całą kwotę 747,92 zł przekazano na konto akcji charytatywnej dla Julki. A nabywca prezydenckiego pióra od razu przeznaczył je na gostyński finał Wielkiej Orkiestry  Świątecznej Pomocy.

Organizatorzy koncertu: Starosta Gostyński, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i Gostyński Ośrodek Kultury „Hutnik” serdecznie dziękują wolontariuszom Mikołajowi, Tomaszowi i Mateuszowi, którzy, przebrani za Mikołaje, grasowali na widowni, rozdając słodkie upominki wśród publiczności i pozując do zdjęć z dzieciakami. Dziękują też wolontariuszom z PCPR w Gostyniu: Violi, Natalii, Martynie i Gosi oraz wolontariuszom ze Stowarzyszenia „Dziecko”: Marzenie, Wiktorowi i Kubie za  aktywny udział w przygotowaniu imprezy „Międzypokoleniowe Mikołaje”.

Projekt „Dzieci Jarocina” jest dofinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego i Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Osób Starszych na lata 2012-2013.

Źródło: PCPR
Data dodania: 2013-12-08 21:33:47

Inne artykuły