Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

MIESZKAŃCY POWIATU GOSTYŃSKIEGO OFIAROWALI 226 203,12 ZŁ!!!

Wstępnie podsumowano udział Powiatu Gostyńskiego w ogólnonarodowym święcie bezinteresownej życzliwości i wspólnoty dobrych ludzi, czyli XXV Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Łącznie, w powiecie gostyńskim ofiarowaliśmy - wg wstępnych i nieoficjalnych wyliczeń (sztaby w Poniecu, Pogorzeli, Piaskach, Krobi i Gostyniu) -  226 203,12 zł  dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.  

To wspólny fantastyczny wynik mieszkańców i wspaniałych młodych i starszych wolontariuszy gmin Borek Wlkp (2 505,88 zł), Gostyń, Krobia, Pępowo (6 700 zł), Piaski, Pogorzela (12 265 zł) i Poniec (22 4239,18 zł w tym wylicytowano kask żużlowca Balińskiego za 1600 zł) oraz takich wydarzeń jak np. finał OSP w Goli, rekordowy turniej kręglarski WOŚP czy kąpiel morsów w Brzedni oraz duże finałowe grania w Borku Wlkp., Krobi, Piaskach, Pogorzeli, Poniecu i wielkim finale WOŚP w Gostyniu.

Zdjęcia wolontariusza WOŚP Piotra Jankowiaka z finałów udostępnione dla wszystkich chętnych:

1.Zdjęcia z koncertu finałowego WOŚP w Gostyniu (15 stycznia 2017 r. – popołudnie)

https://goo.gl/photos/NXWA8hfwPeyPFG6U9

2.Zdjęcia z Koncertu Dzieci dla WOŚP w Gostyniu (15 stycznia 2017 r. – przedpołudnie)

https://goo.gl/photos/ayP6TJLrJcJQNhqU7

3.Zdjęcia z Koncertu Przedszkolaków WOŚP w Gostyniu (14 stycznia 2017 r.)

https://goo.gl/photos/HAS2UecwCgHZtZRz9

XXV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w sztabie gostyńskim przygotowało 106 zarejestrowanych kwestarzy, ponad 800 młodych wolontariuszy i opiekujących się nimi nauczycieli, wychowawców i rodziców, a wsparło organizację blisko 80 instytucji: przedszkoli, szkół, firm usługowych, handlowych i produkcyjnych oraz urzędów. Zorganizowano wiele imprez o różnym charakterze, na których zbierano datki na zakup sprzętu ratującego życie dzieci. Sztab WOŚP w Gostyniu działał przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie i Zespole Szkół Zawodowych, wspierany przez Gostyński Ośrodek Kultury „Hutnik”, Stowarzyszenie „Dziecko”, kluby motocyklowy Black Legion i Vendetta, Leśne Diabły z Brzedni i wielu innych dobrych ludzi oraz lokalne media. Sztab zebrał - wg wstępnych wyliczeń 124 209,30 zł.

Ale gostyniacy przekazali na rzecz WOŚP znacznie więcej, gdyż na ulicach Gostynia kwestowało też wielu wolontariuszy z sąsiednich sztabów powiatu gostyńskiego i spoza powiatu.

15 stycznia wolontariusze kwestowali, mimo zimna, opadów i nieprzyjemnej wilgotnej aury przez cały dzień w Gostyniu i we wszystkich większych miejscowościach powiatu. Kolarze z Chod-Dróg MTB Team przejechali blisko 60 km, mimo mroźnej aury kwestując w miejscowościach pod Gostyniem. Mieszkańcy powiatu wrzucali datki do puszek bardzo chętnie, okazując tym swoje poparcie dla akcji Fundacji WOŚP. Często też pozdrawiali i chwalili „wolontariuszy od Owsiaka”. Mieszkańcy powiatu gostyńskiego pokazali, że w tym dniu są częścią Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i bawią się przy tym wesoło i znakomicie.

W Gostyniu były wielkie koncerty przedszkolaków z Przedszkoli Miejskich: nr 7, nr 1 – „Jedyneczka”, nr 4,  Przedszkole Niepubliczne "Bajka" i nr 5 - „Kubuś Puchatek”. W czasie Koncertu Przedszkolaków wystąpił też zespół taneczny Studia Animacji Tańca „ANIMA” Joanny Kowalskiej w kilku kolorowych odsłonach. Fantastycznie zagrały dzieci ze Szkół Podstawowych nr 1, nr 5 i nr 2. W tych koncertach najmłodsi mieszkańcy Gostynia, przy wsparciu wychowawców, nauczycieli i rodziców, pokazali, że zabawą połączoną z pracą można zrobić wiele dobrego dla poszkodowanych przez los.

Była też rekordowa XV Kąpiel Morsów WOŚP, przygotowana przez „Leśne Diabły” z Brzedni, w czasie której pobito dotychczasowy rekord i do wielkiego orkiestrowego przerębla wskoczyło  213 miłośników zimowych kąpieli.

Był Wielki Muzyczny Finał w GOK „Hutnik”, zakończony ok. godz. 21.15 światełkiem do nieba - pokazem sztucznych ogni, będącym podziękowaniem dla wolontariuszy za ich trud i poświęcenie oraz dla mieszkańców Gostynia za kolejne wspólne orkiestrowe granie. W finałowym koncercie był  artystyczny pokaz tańców Szkoła Tańca DESPERADO Joanny i Rafała Kaczorów oraz gorące show taneczne EV-DANCE (Kids 1, Kids 2, Plus) Ewy Janowskiej. Występom towarzyszyła specjalna ciepła niespodzianka przygotowana przez młodych wykonawców. Zagrały zespoły JAZZMETA i CREDO BAND – wszystkie bardzo gorąco przyjęte przez orkiestrową publiczność. Sprzedano za 3500 zł gostyńskie złote serduszko – jedyne na całym świecie (z wygrawerowaną przepięknie datą i napisem „XXV WOŚP GOSTYŃ 2017”). Można było zrobić sobie spersonifikowane kubki WOŚP wraz z Kuźnią Reklamy z Piasków oraz kalendarze z własnymi zdjęciami wykonane przez drukarnię REAL z Gostynia i fotografa ZSZ w Gostyniu.

Sprzedano też m.in. wyjazdy na 21-metrowym podnośniku strażackim nad Gostyń, zwiedzanie huty szkła Ardagh Glass, telewizor, telefon komórkowy, mnóstwo talonów na usługi fryzjerskie, kosmetyczne i na masaże, na pizze i nastrojowe kolacje, na naukę jazdy, wymianę opon, mycie aut, badania medyczne, na sesje fotograficzne, wstępy na treningi karatei do siłowni TKKF „TĘCZA” w Gostyniu, sprzęt turystyczny i sportowy, akcesoria komputerowe, samochodowe, antyczne meble, zabawki, obrazy, maskotki, torty gostyńskich cukierników, gadżety WOŚP i wiele innych prawdziwych darów serca od mieszkańców Ziemi Gostyńskiej.

Była też fantastyczna grochówka i pyszny żur z kuchni polowej, przygotowane, jak co roku, przez Leśne Diabły z Brzedni.

Wolontariuszy tradycyjnie wsparli gostyńscy ciastkarze i piekarze, którzy podarowali Orkiestrze pączki z serduszkiem, chleb i torty. Kilka z nich zostało zlicytowanych, a jeden trafił – tak jak w latach poprzednich, co stało się już gostyńską tradycją - do personelu medycznego w gostyńskim szpitalu, jako podziękowanie i wyraz uznania dla tych, którzy codziennie, tuż obok nas, pracują, by ratować życie i zdrowie maluchów.

Także i inne firmy i instytucje oraz osoby prywatne przekazywały swoje wyroby lub dary na aukcję. Wielu przedsiębiorców i handlowców wspiera gostyńskie finały orkiestry już od lat i im oraz wszystkim ofiarodawcom należą się szczególne podziękowania!!!

Zagrała też fantastycznie Gola dzięki akcji Ochotniczej Straży Pożarnej, sprzedano tam np. lot paralotnią. Był też koncert w Pogorzeli i w Borku Wlkp. z udziałem dzieci i kapel muzycznych.

Były też wielkie finałowe grania w Borku, Pępowie i wielu innych miejscowościach, w których działali wolontariusze. Do akcji przyłączyły się licznie szkoły: Szkoła Podstawowa nr 1 w Gostyniu, Szkoła Podstawowa nr 2 w Gostyniu, Szkoła Podstawowa w Siemowie, Zespół Szkół Specjalnych w Brzeziu, Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu, Zespół Ogólnokształcących w Gostyniu, Zespół Szkół Rolniczych w Grabonogu, Zespół Szkół w Borku Wlkp., Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borku Wlkp., Szkoła Podstawowa w Sikorzynie, Szkoła Podstawowa w Goli, Zespół Szkół  w Pępowie, Gimnazjum nr 2 w Gostyniu, Szkoła Podstawowa w Daleszynie, Zespół Szkół w Zimnowodzie, Szkoła Podstawowa nr 5 w Gostyniu, Zespół Szkół  w Starej Krobi, Przedszkole Samorządowe „Pod Dębem” w Karolewie, Stowarzyszenie Gostyńska Liga Kręglarska.

Akcję Wielkiej Orkiestry dyskretną opieką otoczyła Komenda Powiatowa Policji, Straż Miejska, oraz Black Legion Gostyń i Vendetta Gostyń.

A tysiące mieszkańców Ziemi Gostyńskiej wsparło Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy swoimi datkami. Dziękujemy w imieniu dzieciaków i ich rodziców oraz seniorów. Jesteście wspaniali!!!

 

Dziękujemy też wszystkim za wielodniową pracę przy przygotowywaniu i przeprowadzeniu wielkoorkiestrowego grania. Zagraliście fantastycznie, przepięknie i bardzo radośnie. Jesteśmy dumni z wolontariuszy, wydarzeń, wsparcia mieszkańców Ziemi Gostyńskiej i zebranych pieniędzy, które uratują życie kolejnym dzieciakom oraz pomogą seniorom.

Mirosław Sobkowiak – szef Powiatowego Sztabu WOŚP w Gostyniu

Źródło: PCPR
Data dodania: 2017-01-16 22:49:16

Inne artykuły