Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Mikołaje 2010 zaczęły w Gminie Piaski

Honorowy Tytuł Mikołaja 2010 dla ZSR w Grabonogu

 Mimo śnieżnej zimy w Zespole Szkół Rolniczych w Grabonogu bardzo ciepło. Jest tak za sprawą młodzieży, która wraz z wychowawcami przygotowała paczki dla najuboższych dzieci z gminy Piaski. W ramach prowadzonej akcji uczniowie i nauczyciele ZSR w Grabonogu objęli patronatem 35 dzieci i przygotowali dla nich wielkie świąteczne paczki pod choinkę. Prezenty zostały ładnie zapakowane, a efekty akcji przerosły oczekiwania organizatora – Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i wspierających akcję w gminie Piaski: Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej,  Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Umysłowo „Nie Sami” oraz  Stowarzyszenia „Dziecko”. Szkola pozyskała też sponsora akcji – Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Dudkowiak z Leszna.           

W uznaniu dla młodych ludzi, którzy udowodnili, że są wrażliwi na problemy innych i że mają wielkie serca, PCPR w Gostyniu nadało 8.12.2010 Zespołowi Szkół Rolniczych w Grabonogu honorowy tytuł „MIKOŁAJ 2010” za przeprowadzenie akcji charytatywnej i przygotowanie  paczek świątecznych dla dzieci z najuboższych rodzin gminy Piaski. Podziękowania trafiły też do GOPS w Piaskach, który zajął się przekazaniem paczek potrzebującym oraz do nauczycieli koordynujących akcję. 

            Dzięki organizowanej od trzech lat  na terenie gminy Piaski akcji „Mikołaje” paczki dostaną dzieci, które bez daru serca społeczności szkolnej ZSR, nie dostałyby żadnego prezentu. Akcja została przygotowana w ten sposób, że paczki wręczą rodzice, co będzie dodatkowo miało bardzo ważny wymiar integracyjno – wychowawczy.

Źródło: Oprac. PCPR
Data dodania: 2010-12-08 23:06:51

Inne artykuły