Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Mikołaje są wśród nas

Już czwarty rok z rzędu Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu rozpoczęło akcję przygotowywania paczek z prezentami świątecznymi dla dzieci z najuboższych rodzin powiatu gostyńskiego. Akcja nosi nazwę „MIKOŁAJE 2011”. Włączyły się w nią szkoły, ośrodki pomocy społecznej, organizacje pozarządowe i, co jest sprawiającą radość organizatorom nowością, pracownicy firm sektora gospodarczego. Dzięki temu zostanie przygotowanych co najmniej 250 dużych paczek dla dzieciaków, które nie mogą liczyć na prezent pod choinką. Poszczególni uczestnicy akcji obejmują swoim patronatem konkretne dzieci i przygotowują dla nich paczki. Rozwijająca się akcja przerasta oczekiwania pomysłodawców. Swoją aktywnością młodzi ludzie oraz pracownicy firm prywatnych udowadniają, że są wrażliwi na problemy innych i że mają wielkie serca.

 Jako pierwszy Mikołaj zebrane swoje paczki przekazało Gimnazjum nr 1 w Gostyniu.  Do akcji „Mikołaje 2011” włączyli się: Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu, Zespół Szkół Rolniczych w Grabonogu, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli,  Gimnazjum w Piaskach, Zespół Szkół w Borku Wlkp., Zespół Szkół Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Zimnowodzie, Publiczne Gimnazjum w Poniecu, Zespół Szkół Szkoła Podstawowa i Gimnazjum nr 3 w Starej Krobi, Zespół Szkół Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Szelejewie, Szkół Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Pępowie, Gimnazjum nr 2 w Gostyniu, Gimnazjum w Żytowiecku, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gostyniu, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Borku Wlkp., Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piaskach, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Poniecu, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pogorzeli, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krobi, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pępowie, Stowarzyszenie „Dziecko” i Bonifraterski Ośrodek Interwencji Kryzysowej. W ramach wolontariatu paczki przygotowują też pracownicy firmy Netbox i hurtownia DAVI. Swoje paczki przygotowują też pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.

Pracownicy PCPR-u i OPS-ów zadbają o to, by paczki trafiły do swoich adresatów przed Świętami Bożego Narodzenia.

Zapraszamy tych, którzy chcą przygotować paczkę dla dziecka do kontaktu z PCPR w Gostyniu (65 572 75 28). Koordynatorem akcji jest p. Hanna Czwojda.

 

Źródło: oprac. PCPR
Data dodania: 2011-12-12 23:36:35

Inne artykuły