Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Mikołaje w Krobi

Mikołaje w Krobi są bardzo młodzi

 Przygotowano 17 wielkich świątecznych paczek dla dzieci z rodzin najuboższych gminy Krobia. Takim efektem skończyła się akcja realizowana trzeci rok z rzędu przez Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Krobi i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu we współpracy z Stowarzyszeniami „Nie Sami”, „Dziecko”  i Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Krobi w ramach kampanii społecznej „Mikołaje 2010”.

Samorząd Uczniowski, w wyniku zbiórki przygotował wielkie paczki z łakociami, książkami, grami, puzzlami, zabawkami, itd. Zostały one umieszczone w kolorowo opakowanych kartonach.

W podsumowaniu akcji (8.12.2010) wzięli udział przedstawiciele uczniów, dyrektorzy placówek organizujących akcję na terenie Gminy Krobia i opiekunowie samorządu.

Podziękowania przekazano przede wszystkim młodzieży oraz ich wychowawcom i pedagogom, gdyż dzięki ich staraniom święta w wielu rodzinach nabiorą realnego wymiaru dla dzieci, które wreszcie otrzymają prezenty – bardzo często jedyne w całym roku.

Zespół  Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Krobi  otrzymał nadany przez koordynatora akcji - PCPR w Gostyniu honorowy tytuł „Mikołaja 2010” za przeprowadzenie akcji na rzecz najuboższych dzieci z gminy Krobia. Dzięki wsparciu OPS w Krobi paczki trafią wkrótce do  dzieci.

Źródło: oprac. PCPR
Data dodania: 2010-12-09 15:50:03

Inne artykuły