Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Mikołaje w Pogorzeli

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzelioraz Przedszkole „Raj Psotników” w Pogorzeli otrzymały honorowe tytuły „MIKOŁAJA 2016” za przygotowanie paczek świątecznych dla dzieci z najuboższych rodzin.

W ramach prowadzonej powiatowej akcji uczniowie i nauczyciele ZSOiZ w Pogorzeli oraz przedszkolaki i wychowawcy objęli patronatem dzieci z rodzin najuboższych i przygotowali dla nich świąteczne paczki pod choinkę.

W czasie spotkań podsumowujących działania w obu placówkach przedstawiciel organizatorów akcji „MIKOŁAJE 2016”: Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i Stowarzyszenia „DZIECKO” wręczył pogorzelskim Mikołajom pamiątkowe dyplomy oraz podziękował za przyłączenie się do działań wspierających innych, potrzebujących: - PCPR w Gostyniu i Stowarzyszenie „Dziecko” serdecznie dziękują wszystkim, którzy wsparli pomysł obdarowania paczkami dzieci, które nie mogą liczyć na prezent pod choinką. Szczególne podziękowania przekazuję młodym i najmłodszym wolontariuszom, którzy pokazali wspaniałe serca. I cieszę się, że pedagodzy z obu placówek oświatowych dbają też o rozwijanie u swoich wychowanków postaw altruistycznych.

            Paczki trafiły do Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pogorzeli, którego pracownicy dyskretnie przekazali je rodzicom, by Ci umieścili te prezenty pod choinką w swoich domach.

Źródło: St. Dziecko
Data dodania: 2016-12-23 22:26:56

Inne artykuły