Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Mikołaje w Krobi są bardzo młodzi

Mikołaje w Krobi są bardzo młodzi

Przygotowano 28 świątecznych paczek dla dzieci z rodzin najuboższych gminy Krobia. Takim efektem skończyła się akcja realizowana przez Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Krobi we współpracy z Stowarzyszeniem „Dziecko”, PCPR w Gostyniu i Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Krobi.

Samorząd Uczniowski, którego akcją kierowali nauczyciele Agnieszka Płociniczak i Krzysztof Judkowiak, w wyniku zbiórki przygotował wielkie paczki z łakociami, książkami, grami, puzzlami, zabawkami, itd. Zostały one umieszczone w kolorowo opakowanych kartonach. Dodatkowo przygotowano tez 20 paczek dla dzieci ukraińskich.

W podsumowaniu akcji wzięli udział Zbigniew Polowczyk Przewodniczący Rady Gminy Krobia, Lech Bem dyrektor szkoły, Małgorzata Roszyk kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krobi i Mirosław Sobkowiak dyrektor PCPR w Gostyniu.

Podziękowania przekazano przede wszystkim młodzieży z ZSoiZ w Krobi oraz ich wychowawcom i pedagogom, gdyż dzięki ich staraniom święta w wielu domach będą radośniejsze. A dyrektor L. Bem odebrał, nadany przez PCPR w Gostyniu i „Dziecko” honorowy tytuł „Mikołaja 2009” dla szkoły za przeprowadzenie akcji na rzecz najuboższych dzieci z gminy Krobia. Dzięki wsparciu OPS w Krobi paczki trafiły już do dzieci.

Data dodania: 2009-12-29 12:00:00

Inne artykuły