Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Militarnie i integracyjnie w poligonowych warunkach

 

III Ponadpowiatowa Spartakiada Sportów Obronnych Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych oraz Młodzieży Niepełnosprawnej zgromadziła 22 drużyny z powiatu gostyńskiego, jarocińskiego i krotoszyńskiego.

Czteroosobowe drużyny mieszane rywalizowały na obiektach Strzelnicy LOK w Borku Wlkp. w następujących konkurencjach: rzut granatem, strzelanie do tarcz z odległości 10 i 50 m, strzelanie do tarcz z zapadką. Strzelano z kbks i karabinków pneumatycznych. Były też rzuty lotkami do tarczy. Młodzież niepełnosprawna konkurowała w rzutach do celu, rzutach piłką, slalomie sprawnościowym oraz rzucie lotką.

 Organizatorzy: Szkolne Koło LOK w Borku Wlkp., Zarząd Powiatowy LOK i Środowiskowy Dom Samopomocy w Gostyniu, przy wsparciu PCPR w Gostyniu zadbali o bezpieczeństwo uczestników. Ekipa sędziowska z Wiesławem Chilińskim - sędzią głównym na czele, czuwała nad przestrzeganiem zasad bezpiecznego obchodzenia się z bronią i amunicją. Cały czas w pogotowiu byli ratownicy medyczni.

Spartakiada miała uroczystą oprawę. Otworzył ją Burmistrz Borku Wlkp. Marian Jańczak. Imprezę uświetniły: pokaz szkicowania wykonywany przez Marzenę Kocur oraz pokaz ratownictwa wykonany przez Pawła i Mateusza Kulińskich. Zawodom towarzyszyła też wystawa modelarska koła SP w Borku Wlkp. Zaproszeni goście dokonali na koniec dekoracji zwycięzców.  

Pogoda była prawdziwie poligonowa (14.06) - z nieba lało. Jednak zawodnicy nie zrażeni aurą, pokazywali na co ich stać. Dopingowali ich sponsorzy, nauczyciele, opiekunowie, rodzice.

Oprócz rywalizacji drużynowej, blisko 100 zawodników konkurowało też o tytuły najwszechstronniejszego zawodnika i najwszechstronniejszej zawodniczki. Zwycięskie drużyny i zawodnicy otrzymali puchary, dyplomy, medale oraz upominki rzeczowe.

Wicestarosta Gostyński Janusz Sikora, na zakończenie zawodów, pogratulował zwycięzcom i uczestnikom, a organizatorom podziękował za trud i poświęcony czas, sponsorom za wsparcie.

Specjalne podziękowania należą się Elżbiecie Kordus, głównej organizatorce spartakiady.

Organizatorzy wręczyli też specjalne podziękowania za zaangażowanie w organizację spartakiady dla: Urzędu Miejskiego w Borku Wlkp., Starostwa Powiatowego w Gostyniu, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, Powiatowego Banku Spółdzielczego w Gostyniu, Grażyna i Henryka Adamkiewiczów, KSS LOK VIS w Gostyniu, Renaty i Feliksa Ratajczaków, Piekarni „HAST” w Borku Wlkp., Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej w Borku Wlkp., Mateuszowi Kulińskiemu, Zakładowi Fotograficznemu NARA R.Zawodny, Krzysztofowi Drabowi, Marzeny Kocur, Anety Ciążyńskiej, Gospodarstwu Rolnemu Karolew, Restauracji "Impresja" w Borku Wlkp.

 

WYNIKI SPARTAKIADY

Kategoria szkoły podstawowe

1 miejsce -  Szkoła Podstawowa Borek Wlkp. - drużyna II – 334 pkt.

2 miejsce – Szkoła Podstawowa Borek Wlkp.  - drużyna I – 333 pkt.

3 miejsce – Szkoła Podstawowa Krobia – 293 pkt.

Indywidualnie:

najwszechstronniejszy zawodnik – Marcin Gołębiewski -  117 pkt.

 

Kategoria  gimnazja

1 miejsce -  Gimnazjum Krobia  397 pkt.

2 miejsce – Gimnazjum  Borek Wlkp.  - drużyna I – 346 pkt.

3 miejsce – Gimnazjum  Zimnowoda - drużyna II - 339 pkt.

Indywidualnie:

najwszechstronniejszy zawodnik – Milena Dziedzic -  131 pkt.

 

Kategoria szkoły ponadgimnazjalne

1 miejsce -  Zespół Szkół Ogólnokształcących Gostyń  -   346pkt.

2 miejsce – Zespół Szkół Borek Wlkp. - 318 pkt.

3 miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 Jarocin  - 287 pkt.

Indywidualnie:

najwszechstronniejszy zawodnik – Dominik Marciniak -  113  pkt.

 

Kategoria niepełnosprawni

1 miejsce – Środowiskowy Dom Samopomocy Gostyń    -   346 pkt.

2 miejsce – Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Pogorzela -  334 pkt.

3 miejsce – Stowarzyszenie  „Nie sami” Gostyń – 276 pkt.

Indywidualnie:

najwszechstronniejszy zawodnik – Izabela Kotus -  101  pkt.

Źródło: oprac. PCPR
Data dodania: 2012-06-30 18:14:46

Inne artykuły