Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Mistrzowska Majówka w Brzeziu

 

18 maja 2010 roku w Zespole Szkół w Brzeziu odbyła się Majówka pod hasłem „Prawie jak Mistrz”. W imprezie wzięli udział uczniowie i pracownicy Zespołu Szkół Specjalnych w Brzeziu oraz zaproszeni goście, m. in. Starosta Gostyński Andrzej Pospieszyński, członek Zarządu Powiatu Gostyńskiego Kazimierz Musielak, Przewodniczący Rady Powiatu Gostyńskiego Robert Marcinkowski, członkowie Rady Powiatu Gostyńskiego: Kazimiera Poślednik i Jarosław Jędrkowiak, pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu: Natalia Hajnsz, Julita Krzyżyńska i Małgorzata Klapkarek oraz przedstawiciele gmin, sołectw, zaprzyjaźnionych szkół i innych instytucji. Przybyłych gości
i rodziców powitała serdecznie Dyrektorka Zespołu Szkół w Brzeziu Małgorzata Wike
-Konieczna i zaprosiła do wspólnej zabawy.

 

Ze względu na pogodę Majówka odbyła się w budynku szkoły, jednak nie przeszkodziło to w realizacji programu imprezy. Prezentującymi się artystami byli uczniowie wspomagani przez pracowników Zespołu Szkół Specjalnych w Brzeziu oraz zaproszeni do udziału goście. Program artystyczny był bardzo urozmaicony. Zaprezentowano występy taneczne, wokalne, teatralne i sprawnościowe. Uczniowie i nauczyciele zaskoczyli widzów np. pokazem żonglerskim, pantomimą „Manekin” czy balecie „Jezioro łabędzie” na wesoło. Widzowie nagrodzili wszystkich artystów wielkimi brawami.

Po programie artystycznym zaproszeni goście przeszli na poczęstunek, a uczniowie brali udział w grach, zabawach, konkursach i warsztatach artystycznych.

Niesprzyjająca aura na zewnątrz nie przeszkodziła dobrej zabawie, bowiem atmosfera w szkole była bardzo ciepła i sympatyczna.

Źródło: /oprac. Julita Krzyżyńska/
Data dodania: 2010-05-21 10:08:16

Inne artykuły