Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Młodzieżowa Manufaktura

Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Kreatywni jest patronem dla działań młodzieżowej grupy Młodzi – Aktywni, która rozpoczęła w kwietniu realizację projektu „Młodzieżowa Manufaktura”.

Celem projektu jest tworzenie nowych, atrakcyjnych możliwości spędzania wolnego czasu we wsi Bodzewo, tworzenie możliwości do uczenia się, kształcenia, rozwoju osobistego w społeczności poprzez organizację warsztatów sublimacyjnych i grafiki. Projekt jest skierowany do młodych mieszkańców sołectwa  i zakłada wykorzystywanie nowoczesnych technologii dekoracyjnych. 

Młodzież z Bodzewa ma okazję zapoznania się z tajnikami sublimacji tj., umieszczania dowolnej grafiki na kubkach oraz wykonywania przypinek z dowolnie wybraną przez siebie lub stworzoną  grafiką. Uczestnicy projektu mają okazję do poznania nowych programów graficznych. Po pierwszych warsztatach powstały już przypinki i kubki.

W ramach projektu zostały zakupione potrzebne prasy i urządzenia, które zostaną wykorzystane także po zakończeniu projektu. Młodzież, uczestnicząca w projekcie, chcąc podkreślić 100 - lecie Niepodległości, stworzyła specjalną grafikę podczas warsztatów i umieściła na przypinkach i kubkach. W ramach promocji działań projektowych i pokazania aktywności młodzieży kubkami udekorowanymi przez uczestników projektu zostali obdarowali samorządowcy w gminie Piaski podczas Sesji Rady Gminy.

Przed uczestnikami projektu kolejne warsztaty i działania. Udział w projekcie jest bezpłatny dzięki pozyskanemu dofinansowaniu ze Stowarzyszenia Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich PISOP w Lesznie w ramach projektu „Wielkopolska Wiara Aktywnie Działa” dofinansowanemu ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Wartość całego projektu „Młodzieżowa Manufaktura” wynosi 10 577,00 zł. Wsparcia udzieliło też Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie  w Gostyniu.

Źródło: PCPR
Data dodania: 2018-06-25 23:04:10

Inne artykuły