Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Na sportowo z polonezem

Integracyjne rozgrywki sportowe odbyły się w hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi. Uczestniczyło w nich blisko dwustu podopiecznych z placówek powiatów gostyńskiego oraz kościańskiego. Inicjatorem tych niecodziennej zabawy był poseł RP Wojciech Ziemniak. Pomysłodawca wcielił się też w rolę  prowadzącego całą imprezę. Poseł Ziemniak, jak przystało na wodzireja, poprowadził na początek integracyjnego poloneza, który otwarł całą imprezę. Wzięli w nim udział sportowcy i ich opiekunowie oraz goście. Zatańczyło osiemdziesiąt par. I mimo improwizacji taniec był bardzo widowiskowy i zrobił duże wrażenie na widzach, którzy nie szczędzili braw tancerzom.

                Zmaganiom przyglądali się goście: Wicestarosta Gostyński Janusz Sikora, Sekretarz Gminy  Krobia Katarzyna Szablewska, członek Zarządu Powiatu Gostyńskiego Kazimierz Musielak, radna Powiatu Gostyńskiego Kazimiera Puślednik, dyrektorzy: Domów Dziecka w Gostyniu i w Bodzewie - Karolina Dolata, Domów Pomocy Społecznej: Grażyna Wira (Zimnowoda); Zbigniew Polowczyk (Chumiętki), Ryszard Janaszak (Chwałkowo), kierownicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Chwałkowie - Swietłana Figiel i Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piaskach - Gerard Misiaczyk, Dyrektorzy: Zespołu Szkół w Brzeziu - Małgorzata Wika-Konieczna, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu - Mirosław Sobkowiak, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi – Lech Bem oraz Prezes Fundacji im. Teofila Hałasa Marek Hałas.

                Uczestnicy "Walentynek na sportowo" (taką oficjalną nazwę miały rozgrywki) startowali w pięciu konkurencjach:  rzucali do kosza, strzelali rzuty karne, biegali slalomem, grali w unihokeja oraz startowali w biegu koordynacyjnym z przeszkodami. Sędziowali poszczególne konkurencje zaproszeni goście.

                Sportowe zmagania zamknął mecz piłki nożnej drużyny VIP-ów i reprezentacji podopiecznych palcówek. Zakończył się on remisem 4:4. W rzutach karnych lepsi okazali się podopieczni placówek.

                Organizatorzy: ŚDS w Chwałkowie i DPS w Chwałkowie przygotowali na koniec budzącą wiele emocji niespodziankę: losowanie atrakcyjnych nagród ufundowanych przez posła Ziemniaka, burmistrza Krobi, burmistrza Ponieca, wójta Pępowa, dyrektora PCPR w Gostyniu, Spółdzielnię Mleczarską w Gostyniu, dyrektora ZSOiZ w Krobi oraz Starostwo Powiatowe w Gostyniu. Każdy uczestnik Walentynek otrzymał nagrodę.          

                W przerwach rozgrywek uczniowie ZSOiZ zaprezentowali pokazy tańca w wykonaniu podopiecznych DPS w Chwałkowie i ŚDS w Chwałkowie. Wolontariusze z ZSOiZ w Krobi pomagali też w przeprowadzeniu zawodów.

                Po sportowych zmaganiach zaczęła się radosna zabawa taneczna.

                W "Walentynkach na sportowo" wzięli udział: Środowiskowe Domy Samopomocy w Kościanie, Gostyniu i Chwałkowie, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Piaskach, Domy Pomocy Społecznej w Chwałkowie, Chumiętkach, Rogowie i Zimnowodzie, Domy Dziecka w Gostyniu i w Bodzewie oraz Zespół Szkół w Brzeziu. 

Źródło: PCPR
Data dodania: 2014-03-02 00:05:23

Inne artykuły