Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Nadmorska regeneracja

Stowarzyszenie Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Gostyniu zorganizowało dla swoich podopiecznych wyjazd na turnus rehabilitacyjny. Za miejsce aktywnego wypoczynku wybrano ośrodek rehabilitacyjny, oddalony zaledwie 400 metrów od morza, położony na obrzeżach Ustronia Morskiego.  

Uczestnicy turnusu, pochodzący z całego powiatu gostyńskiego, oprócz plażowania w słońcu, korzystali codziennie z wielu zabiegów: masaży leczniczych, okładów borowinowych, specjalistycznych masaży limfatycznych, gimnastyki korekcyjnej, wirówek kończyn dolnych i górnych, jacuzzi, muzykoterapii, refleksoterapii, masaży wodnych, terapii światłem, kolorami i dźwiękiem.  Dodatkowymi atrakcjami były przejażdżki kolejką po Ustroniu, wieczorki taneczne, karaoke, spotkania wieczorne przy grillu, oglądanie zachodów słońca na plaży, czy wyjazd do bajecznych Ogrodów w Dobrzycy przy szkole roślin ozdobnych. 

Bożena Misiurek - prezes gostyńskiego Stowarzyszenia SM tak podsumowuje  wyjazd: - Dwa wrześniowe tygodnie spędzone nad morzem spowodowały, że oderwaliśmy się od codziennych trosk i zmartwień, nabraliśmy nowych sił, wesoło i radośnie spędziliśmy czas. Wróciliśmy z nowym zapasem sił do walki z własną nieuleczalną chorobą, ale i z wzmocnionymi chęciami działania dla innych, też potrzebujących wsparcia.

Stowarzyszenie SM dziękuje gorąco za wsparcie firmie PUTR Wodnik H. M. Rudniccy i Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, dzięki którym wyjazd był możliwy. Warto podkreślić, że transport nad morze i powrót zorganizowało samo Stowarzyszenie Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Gostyniu. 

Źródło: PCPR
Data dodania: 2014-09-27 21:31:46

Inne artykuły