Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Nadmorskie wakacje

46 dzieci – wychowanków Placówki Wsparcia Dziennego "Promyki Dobra" w Gostyniu skorzystało z wypoczynku letniego nad morzem. Wyjechały one na prawie 2 tygodnie do Jarosławca, w ramach projektu „Promykolandia – Kolonie 2013”.

W czasie kolonii zrealizowano program profilaktyczny, kształtujący m.in. takie postawy jak dobroć, usłużność punktualność, przyjaźń, gorliwość, odwaga, wytrwałość, poczucie wspólnoty i szacunek dla świata. Dzieci – pod opieką wychowawców – wolontariuszy – korzystały też z kąpieli morskich i słonecznych na plaży, poszukiwały bursztynów, bawiły się w parku linowym, budowały rzeźby z piasku, odwiedziły latarnię morską i Zamek – Muzeum Książąt Pomorskich w Darłowie. Przeżyły też wspaniałe przygody w Wiosce Hobbitów w Sierakowie, w wiosce pirackiej oraz w czasie rejsu statkiem po Bałtyku.

                Projekt „Promykolandia – Kolonie 2013” Placówki Wsparcia Dziennego "Promyki Dobra" w Gostyniu, prowadzonej przez Zgromadzenie Sióstr Służebniczek BDNP, uzyskał w otwartym konkursie ofert dofinansowanie Powiatu Gostyńskiego oraz wsparcie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu. 

Źródło: oprac. PCPR
Data dodania: 2013-08-28 16:49:09

Inne artykuły