Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Najlepsze wypieki wielkanocne

W Domu Pomocy Społecznej w Chumiętkach odbył się ponadpowiatowy XVI Konkurs Wypieków Wielkanocnych. W tegorocznej edycji (4.03.16) wzięło udział 13 placówek z czterech powiatów: rawickiego, leszczyńskiego, kościańskiego i gostyńskiego. Uczestnicy reprezentowali domy pomocy społecznej, środowiskowe domy samopomocy, kluby seniora, koła emerytów i rencistów Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Uczestnikom kibicowali dyrektorzy i kierownicy placówek pomocy społecznej oraz Dominika Karlińska Kierownik Działu Nadzoru i Opieki Instytucjonalnej PCPR w Gostyniu.

Każdy zespół startujący w konkursie przygotował dwa ciasta, jedno do oceny smakowej, drugie do oceny wizualnej. Dodatkowo odbył się konkurs na najpiękniejszą ozdobę świąteczną. Wybór najlepszego ciasta był bardzo trudny. Wszystko było smacznie kuszące.

                Pierwsze miejsce w konkursie na najlepszy smak ciasta wielkanocnego zdobyli seniorzy z Koła Emerytów Rencistów i Inwalidów z Piasków.

                W konkursie na najładniejsze ciasto świąteczne pierwsze miejsce przyznano wypiekowi mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Pakówce.

                W konkursie na najpiękniejszą ozdobę świąteczną nagrodę zdobyli uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Chwałkowie.

                Każdy zespół biorący udział w konkursie otrzymał dyplom oraz upominek.

Organizatorzy zapewnili uczestnikom i przybyłym gościom szereg atrakcji, między innymi występy artystyczne. Główną atrakcją bezapelacyjnie były jednak przepyszne wypieki! Domowi Pomocy Społecznej w Chumiętkach należą się gratulacje za zorganizowanie udanej nie tylko smakowo imprezy, która uczestnikom i widzom przyniosła wiele radości, a wszystkich nastroiła bardzo pozytywnie i wiosennie.

Źródło: PCPR
Data dodania: 2016-03-14 22:27:07

Inne artykuły