Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Nie wiedzą, jak dziękować

Pan Stanisław otrzymał wózek o napędzie elektrycznym dla osoby niemogącej się samodzielnie poruszać. Parę lat temu stracił część nogi w tragicznym wypadku przy pracy, ale nie mógł uzyskać odpowiedniej pomocy po tym nieszczęściu. A teraz, jak stwierdził: - nareszcie ktoś zauważył moje problemy, pomógł mi,  i przyniósł nieopisaną radość.

Ten specjalistyczny wózek SEDEO PUMA trafił do powiatu gostyńskiego jako kolejny holenderski dar. To element współpracy Domu Dziecka w Bodzewie i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu z holenderską organizacją Kinderhuis Bodzewo. Ten sprzęt został przygotowany jako efekt jesiennej wizyty przedstawicieli powiatowych jednostek pomocy społecznej powiatu gostyńskiego w Holandii. Dar przygotował Marco Rieke i dom opieki dla osób niepełnosprawnych w Heerenveen we Fryzji (Holandia). Wózek do Polski trafił dzięki  Martinowi de Bruijn, któremu pomógł jego podopieczny, Maciej Jakubowski – wychowanek Domu Dziecka w Bodzewie.

Wózek o napędzie elektrycznym dla osoby mającej trudności w samodzielnym poruszaniu się trafił w sobotę za pośrednictwem wolontariuszy PCPR w Gostyniu do pana Stanisława z Jeżewa. Pojazd jest bardzo dobrym stanie, w pełni przystosowany do poruszania się po drogach publicznych. Posiada odpowiednie oświetlenie, kierunkowskazy i klakson. Ma kilka biegów, w tym wsteczny. Na jednym ładowaniu akumulatora pozwala przejechać  ok. 20 km. P. Stanisław podkreśla: – Nawet nie śniłem o takim szczęściu. Od paru lat nie oddalam się od domu, a teraz już myślę o samodzielnym wyjeździe do pobliskiego miasta.

Pan Stanisław i jego żona nie potrafili opanować radości i wzruszenia: - Nie wiemy, jak mamy dziękować. Nie liczyliśmy już na specjalną pomoc, a tu trafił do nas sprzęt, na który nigdy nie byłoby nas stać. Dziękujemy z całego serca.

Słowa podziękowania należą się przede wszystkim przyjaciołom ze stowarzyszenia w Holandii, którzy po raz kolejny bezinteresownie wspierają podopiecznych powiatowego systemu pomocy.

Źródło: PCPR
Data dodania: 2015-01-22 22:30:01

Inne artykuły