Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Niespodzianka z Holandii

Do kilku kolejnych rodzin z powiatu gostyńskiego trafił nieodpłatnie kolejny specjalistyczny sprzęt ułatwiający funkcjonowanie dzieciom i dorosłym z niepełnosprawnością. Te sprzęty i urządzenia to rowery  trójkołowe dla osób mających problemy z poruszaniem się i utrzymaniem równowagi w związku ze spastycznością lub dystonią mięśni, w tym jeden ze specjalnymi oparciami utrzymującymi pionowa postawę kręgosłupa i jeden z elektrycznym wspomaganiem ruchu nóg, wózki inwalidzkie, w tym jeden dziecięcy, rower – tandem do korzystania przez osobę zależną, rolatory, w tym specjalne dla dzieci oraz pionizator dziecięcy.

Ten specjalistyczny sprzęt trafił do powiatu gostyńskiego jako kolejny holenderski dar. To element współpracy Domu Dziecka w Bodzewie i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu z holenderską organizacją Kinderhuis Bodzewo i współpracującymi z nią instytucjami i organizacjami z Holandii. Sprzęt do Polski trafił dzięki Martinowi de Bruijn, który  od wielu, wielu lat zupełnie bezinteresownie koordynuje działania wspierające w Holandii i niesie pomoc dla wychowanków Domów Dziecka w Bodzewie i Gostyniu oraz podopiecznych PCPR w Gostyniu i Stowarzyszenia „DZIECKO”.

Jedna z mam odbierających sprzęt w siedzibie PCPR w Gostyniu stwierdziła: - To największa z niespodzianek w tym roku, jaka nas spotkała. Nie stać nas było na ten rower, a teraz nie umiem opisać radości i ogromnej wdzięczności dla nieznajomych Holendrów.  Inny z rodziców nie krył zaskoczenia i wzruszenia: - To dla nas?! Nie mogę uwierzyć!

Słowa podziękowania należą się przede wszystkim Martinowi i jego przyjaciołom ze stowarzyszenia w Holandii, którzy po raz kolejny bezinteresownie wspierają podopiecznych powiatowego systemu pomocy.

Źródło: PCPR
Data dodania: 2015-07-15 01:11:47

Inne artykuły