Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Niewidomych spotkanie z kulturą

Niewidomych spotkanie z kulturą

W ostatnią niedzielę listopada członkowie Polskiego Związku Niewidomych Koło w Gostyniu zebrali się wraz ze swoimi przewodnikami i opiekunami w gostyńskich plantach, by z tego miejsca, w odświętnych strojach, pełni pozytywnej energii wyruszyć na spotkanie z kulturą.

Nie lada niespodzianką dla wszystkich uczestników był przystanek w Śremie. Tutaj
w restauracji „Balbinka” podano obiad, a na osłodę przepyszny deser lodowy i kawę. Była to również okazja, aby porozmawiać, podzielić się własnymi doświadczeniami, wesprzeć dobrym słowem tych, których dotknął los.

Posileni uczestnicy wyprawy wyruszyli w dalszą drogę. Przed godziną 16 dotarli do celu wycieczki, jakim był Teatr Muzyczny w Poznaniu. Do spektaklu zostało jeszcze trochę wolnego czasu, który uczestnicy wykorzystali na zakupy i spacer po Poznaniu. W końcu nadszedł czas na zajęcie miejsc w teatrze.... no i rozpoczął się spektakl „Wesoła wdówka”. Operetka zachwyciła wszystkich swoim kunsztem artystycznym, a przede wszystkim muzyką stworzona przez  Franciszka Lehára. Niezapomnianych wrażeń dostarczyły również popisy wspaniałego baletu, rozśpiewanego chóru i czysto brzmiącej orkiestry. Osoby niedowidzące
i niewidome nie kryły wzruszenia i zafascynowania. Uświadomiły sobie, że mimo swojej niepełnosprawności oni także mogą być świetnymi odbiorcami sztuki... a może nawet i bardziej wrażliwymi niż ludzie pełnosprawni.

Zorganizowanie wycieczki było możliwe dzięki dofinansowaniu przez Powiat Gostyński i PCPR w Gostyniu. Środki organizator pozyskał w drodze otwartych konkursów.

    

 

 Relację przygotowała Karolina Kaczmarek – wolontariusz gostyńskiego koła PZN

Data dodania: 2009-11-29 12:00:00

Inne artykuły