Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Nocny, ale szczęśliwy powrót

 

35 dzieci z powiatu gostyńskiego wypoczywało w Jarosławcu nad Bałtykiem. Przez dwa tygodnie, od 8 do 21 sierpnia 2012 r. bawiły się one świetnie w ośrodku położonym 200 m od morza.

Na uczestników kolonii czekało wiele atrakcji. Zwiedziły Trójmiasto i Westerplatte. Były na wycieczce w Ustce. W Słowińskim Parku Narodowym wędrowały po wydmach. Na długo też pozostanie dzieciakom w pamięci rejs statkiem po pełnym morzu i prawdziwy chrzest morski. Były liczne wycieczki rowerowe, dyskoteki, plażowanie, karaoke. Przeprowadzono też wiele quizów i zabaw o charakterze socjoterapeutycznym. Dzieciaki, mimo że wróciły Gostynia i swoich rodzinnych miejscowości kilka godzin po północy 22 sierpnia, były bardzo zadowolone z fantastycznego wypoczynku w radosnej atmosferze.

              

  Wakacje dla dzieci z terenu powiatu gostyńskiego z rodzin wymagających wsparcia zorganizowało Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju EUREKA we współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu. Dzięki sfinansowaniu wypoczynku przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu (w ramach konkursu grantowego) udział dzieci w koloniach był nieodpłatny. Do organizacji wypoczynku przyłączyły się też Ośrodki Pomocy Społecznej w Borku Wlkp., Gostyniu, Krobi, Pępowie, Piaskach, Pogorzeli i Poniecu. 

Źródło: oprac. PCPR
Data dodania: 2012-08-22 23:32:45

Inne artykuły