Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Nowa Swietlica na 9. urodziny.

Wspierają młodzież

 

1 grudnia minęła 9. rocznica utworzenia Młodzieżowych Świetlic Środowiskowych w Gostyniu, Krobi i Pogorzeli. Powstały one z inicjatywy dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i działały przez pierwsze 3 lata przy tej placówce. Od 6 lat funkcjonują przy Domu Dziecka w Bodzewie.

Rocznica powstania świetlic stała się okazją do świętowania 9. urodzin tych placówek przez ich wychowanków i pedagogów. Dodatkową okazją do wspólnego spotkania i zabawy stało się otwarcie nowej siedziby świetlicy w Pogorzeli. Do tej pory korzystała ona z gościny Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli. Mieściła się w dzielonym z biblioteką szkolną pomieszczeniu. Obecnie ma ona siedzibę w budynku przyparafialnym parafii pod wezwaniem Michała Archanioła. Wychowankowie mają do dyspozycji dwie duże nowe sale, z których pierwsza służy do nauki i odrabiania lekcji oraz rozmów z pedagogiem, a druga do prowadzenia zajęć socjoterapeutycznych oraz do zorganizowanego miłego spędzania wolnego czasu. W świetlicy jest jeszcze sala bilardowa oraz w pełni wyposażona kuchnia, w której uczestnicy świetlicy przygotowują sobie podwieczorki, a w razie potrzeby i obiady.

Urodziny rozpoczęły się od podziękowań dla tych, którzy wspierają na co dzień działalność świetlicy oraz pomogli przy pozyskaniu i uruchomieniu nowej siedziby świetlicy: dyrektora Domu Dziecka w Bodzewie Karoliny Dolaty i dyrektora PCPR w Gostyniu Mirosława Sobkowiaka. Wyróżniono też za wsparcie i pomoc Wicestarostę Gostyńskiego Janusza Sikorę oraz proboszcza Bogdana Bandosza. Wspomniano też o wikarym Łukaszu Ograbku.

Wicestarosta podziękował w imieniu wyróżnionych i podkreślił, że działalność powiatowych świetlic środowiskowych jest bardzo potrzebna, gdyż zapewnia młodym ludziom miejsce, w którym mogą oni spędzić miło i interesująco czas, a w razie potrzeby znaleźć wsparcie i pomoc. Podziękował też za trudną pracę pedagogom ze świetlic, a zwłaszcza Paulinie Maćkowiak opiekującej się świetlicą w Pogorzeli za pracę przy przeprowadzce i zorganizowanie kolejnych świetlicowych urodzin dla wychowanków z Krobi, Gostynia i Pogorzeli.

Jak przystało na tradycję urodzinową był wspaniały tort ze świecami i toast szampanem (bezalkoholowym). A później zaczęła się zabawa. Były wróżby andrzejkowe, tańce i karaoke. Wyróżnieni goście i opiekunka świetlicy rozmawiali o przyszłości placówki: o sali komputerowej, o sali kinowej, która ma powstać na strychu nad świetlicą oraz budowie na zapleczu świetlicy boiska do piłki siatkowej.

Umówiono się też, że kolejne integracyjne spotkanie świetlic odbędzie się w grudniu w świetlicy w Krobi.

 

 

 

Data dodania: 2009-12-09 12:00:00

Inne artykuły