Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Nowa świetlica w Pogorzeli

Młodzieżowa Świetlica Środowiskowa w Pogorzeli, prowadzona przez Powiat Gostyński, doczekała się nowej siedziby. Miejsca użyczyła, w ramach zawartego porozumienia o współpracy z powiatem, Gmina Pogorzela. Przeznaczyła na ten cel dwa pomieszczenia w ratuszu. Zostały one wyremontowane przez powiat i wyposażone na potrzeby świetlicy.

Otwarcia świetlicy dokonali Wicestarosta Gostyński Janusz Sikora, Przewodniczący Rady Powiatu Gostyńskiego dr Alfred Siama i Burmistrz Pogorzeli Piotr Curyk. Świetlica posiada kącik do nauki, pracownię komputerową oraz salę bilardową. W uroczystości otwarcia, którą poprowadziła kierownik świetlicy Paulina Maćkowiak wzięli też udział  zaproszeni goście, którzy przyczynili się do powstania nowej siedziby tej placówki: Skarbnik Powiatu Eleonora Gościniak, Dyrektor Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych oraz Domów Dziecka w Bodzewie i w Gostyniu Karolina Dolata, ksiądz Maciej Borowicz, a także Dyrektor  Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu Mirosław Sobkowiak.

Podopieczni świetlicy wraz z wychowawcami przygotowali na otwarcie kilka niespodzianek. M.in. Sabina Robakowska zaśpiewała przejmująco balladę Leonarda Cohena w tłumaczeniu Macieja Zembatego. Pokazem tańca  uświetniły otwarcie Weronika Tuszyńska, Wiktoria Słomińska i Natalia Wróbel.

Otwarciu świetlicy towarzyszył turniej bilardowy. Jego uczestnicy bawili się świetnie. W kategorii VIP-ów zwyciężyła Eleonora Gościniak – Skarbnik Powiatu, w kategorii młodzieży bezkonkurencyjny okazał się Przemysław Łabarzewski. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary.

Podziękowania za pomoc w utworzeniu świetlicy należą się też Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Bodzewie. 

Źródło: PCPR
Data dodania: 2014-04-05 23:14:13

Inne artykuły