Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Nowy BUS dla WTZ

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Piaskach otrzymały nowy samochód, przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych. W uroczystym przekazaniu i poświęceniu busa uczestniczyli uczestnicy WTZ, ich rodziny, opiekunowie – terapeuci, przedstawiciele samorządów powiatowego i gminnych oraz instytucji wspierających i współpracujących na co dzień z WTZ w Piaskach: Powiatowego Banku Spółdzielczego w Gostyniu i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu. Przybyli także proboszcz Piasków i przedstawiciele mediów. 

Wszystkich powitał serdecznie Kierownik WZT w Piaskach Gerard Misiaczyk. Przypomniał on historię starań o samochód, będący jednym z podstawowych elementów funkcjonowania WTZ - ważnej powiatowej placówki. Służy on do dowozów uczestników na zajęcia terapeutyczne. Codziennie pokonuje ponad 400 kilometrów. Starania o auto trwały rok. Wspólny wniosek o dofinansowanie ze środków PFRON przygotowały Powiat Gostyński, Gmina Piaski i Warsztaty Terapii Zajęciowej. Otrzymano 65 tysięcy zł. Potrzebne było jeszcze 70 tysięcy zł. Łącznie tę kwotę dołożyły: Powiatowy Bank Spółdzielczy w Gostyniu, Powiat Gostyński oraz gminy: Piaski, Gostyń, Krobia, Pogorzela, Pępowo. Kierownik WTZ w Piaskach wręczył, w imieniu Stowarzyszenia „Kreatywni”, prowadzącego WTZ, specjalne podziękowania przedstawicielom sponsorów oraz osobom, które zaangażowały się w pozyskanie auta. Jedna z uczestniczek WTZ tak podsumowała uroczystość: - Tylu tu ludzi, jak nigdy. Nie znam ich, ale muszą być bardzo dobrzy, bo dali nam nowy ładny samochód. Już nie mogę się doczekać, żeby nim jechać.

Po poświęceniu i przekazaniu busa nadszedł czas na wspólną radość. Został wniesiony specjalny tort z wizerunkiem nowego nabytku. A uczestnicy i terapeuci WTZ odśpiewali hymn tej placówki. Następnie obejrzano spektakl o tolerancji grupy teatralnej WTZ „To nie my”. A grupa taneczna „Step by step”, również złożona z uczestników WTZ, przedstawiła swoje układy taneczne do gorących rytmów. W czasie uroczystości można było też obejrzeć Nagrodę Obywatelską Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, którą otrzymało Stowarzyszenie Kreatywni za akcję społeczną „Razem dla Motylkowego Oddziału”.

Źródło: PCPR
Data dodania: 2014-06-07 10:12:33

Inne artykuły