Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Oko w oko z tygrysem

W ramach projektu „KROK DO PRZODU” grupa osób z niepełnosprawnością z terenu powiatu gostyńskiego wraz ze swoimi rodzicami i opiekunami miała okazję wspólnie  i ciekawie i aktywnie spędzić czas oraz poszerzyć swoją wiedzę przyrodniczą. Uczestnicy projektu  uczestniczyli w wyjeździe do Ogrodu Zoologicznego w Poznaniu.

            Podczas pobytu w zoo uczestnicy projektu mogli z bliska przyjrzeć się zwierzętom, których na co dzień nie mają możliwości oglądać. Większość zwierząt, z którymi się spotkali, znali do tej pory jedynie z książek i opowiadań lub filmów przyrodniczych.– Tygrys jest – jak wspomina jeden z uczestników – rzeczywiście groźny. Chodził zdenerwowany i zły po swoim wybiegu i budził strach. Nie tylko ja czułem respekt do tego wielkiego kota.

            Po wielu wrażeniach i emocjach towarzyszących zwiedzaniu zoo, przyszedł czas na  krótki odpoczynek w wiosce afrykańskiej przy Słoniarni. Uczestnicy zostali poczęstowani przez organizatorów pysznym obiadem. Pod koniec całodniowej wizyty w zoo, gdy uczestnicy byli już zmęczeni, skorzystali z przejażdżki kolejką kursującą po terenie ogrodu zoologicznego, z której mogli oglądać zwierzęta i otaczającą ich przyrodę. Jedna z mam przyznaje: - Bezpośredni kontakt ze zwierzętami sprawił, że ta żywa lekcja przyrody zapadnie nam i naszym dzieciom w pamięci na bardzo długo. Bez wątpienia ogród zoologiczny to najlepsze miejsce do spędzania wolnego czasu i bardzo wartościowej zabawy.

            Wycieczka do poznańskiego zoo, to jedno z działań zaplanowanych w projekcie „KROK DO PRZODU” Stowarzyszenia „DZIECKO”. Działania te były nieodpłatne dla uczestników, dzięki wsparciu finansowemu Wojewody Wielkopolskiego oraz środkom własnym Stowarzyszenia „DZIECKO”. Partnerem w realizacji projektu jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.

Źródło: St. Dziecko
Data dodania: 2016-07-10 23:55:37

Inne artykuły