Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Pamiętajmy o Julce

Julia ma 7 lat. Mieszka z rodzicami w Gostyniu. Nie może poruszać się, gdyż od urodzenia zmaga się z genetyczną, nieuleczalną chorobą Werdniga-Hoffmanna (ostra odmiana rdzeniowego zaniku mięśni). Pomimo tego, że Julka nie będzie biegać i bawić się jak inne dzieci, jednego jej nie brakuje – radości życia i wielkiej ciekawości świata. Choroba unieruchomiła jej ciało, ale nie umysł. Wszystko rozumie, ale komunikować może się jedynie za pomocą ruchów gałek ocznych. 

Pozwala jej na to urządzenie Tobii I-15, które jest przystosowane do pracy z osobami mogącymi świadomie kierować swoim wzrokiem. Pozwala na komunikację bezpośrednią, syntezę mowy, sterowanie otoczeniem oraz uruchamianie za pomocą spojrzenia. Dzięki ofiarności wielu ludzi udało się już podarować to urządzenie Julce i jej niezwykłym rodzicom.

Ale potrzebne jest też wsparcie na prowadzenie stałej rehabilitacji oraz edukacji dziewczynki, która teraz już uczy się pisać wzrokiem na urządzeniu Tobii I-15.

Dlatego Julka potrzebuje Naszej pomocy!!!

TWOJA POMOC JEST WAŻNA !

Stowarzyszenie „DZIECKO” wraz z partnerami: Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom Nieuleczalnie Chorym ENDRIU OSA Zielona Góra oraz Stowarzyszeniem Wspierania Inicjatyw Społecznych GEDEON w Borku Wlkp. prowadzi zbiórkę wpłat na konto dla Julki. Wpłat można dokonywać na konto Stowarzyszenia DZIECKO nr 87 2030 0045 1110 0000 0270 9010 z dopiskiem "Dla Julki".

PRZYŁĄCZ SIĘ I TY !

Źródło: PCPR
Data dodania: 2015-02-14 17:33:48

Inne artykuły