Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

PCPR uhonorował młodego bohatera

W Zespole Szkół w Bodzewie miała miejsce niecodzienna uroczystość. 30 maja spotkali się tam poseł RP Wojciech Ziemniak, Wicestarosta Gostyński Janusz Sikora, Zastępca Wójta Gminy Piaski Wiesław Glapka oraz dyrektorzy: Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w  Gostyniu, Domu Dziecka w Bodzewie, Szkoły Podstawowej w Siemowie, Zespołu Szkół w Starej Krobi, Przedszkola nr 4 w Gostyniu oraz szefowie Stowarzyszenia „Dziecko” i gostyńskiego koła Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

Gośćmi specjalnymi byli ratownicy z gostyńskiej pływalni „Na fali”, którzy w ramach współpracy z bodzewską szkołą, podczas akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, prowadzili dla jej uczniów zajęcia z pierwszej pomocy.

I jak się okazało, dzięki poznanym na kursie umiejętnościom, jeden z uczniów szkoły 14-letni Mikołaj Porzucek, uratował parę tygodni temu ludzkie życie. Gdy na drodze zasłabł jego dziadek, chłopiec wezwał pogotowie, ale aż do czasu przyjazdu karetki reanimował dziadka, przeprowadzając masaż serca i sztuczne oddychanie, czym jak się okazało, uratował mu życie. Pomogli mu w tym koledzy, którzy pomagali podczas reanimacji: Grzegorz i Andrzej Tomczakowie oraz Radosław Beczkowiak.

Dyrektor Zespołu Szkół w Bodzewie Zbigniew Jakubowski nagrodził chłopca za bohaterską postawę pochwałą Dyrektora. Mikołaj odebrał też list gratulacyjny i upominek od Wójta Gminy Piaski. A ratownicy OSiR w Gostyniu wręczyli chłopcu specjalną statuetkę z „Wyrazami uznania za wykazanie postawy godnej ratownika i uratowanie ludzkiego życia”.  Młody bohater otrzymał też prezenty od Stowarzyszenia „Dziecko”, gostyńskiego koła TPD, Wicestarosty Gostyńskiego oraz PCPR w Gostyniu.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gostyniu zaprosił Mikołaja na bezpłatny kurs młodszego ratownika, a poseł W. Ziemniak, wraz z SKS „Jantar” w Racocie, ufundował chłopcu wyjazd na XXX Igrzyska Olimpijskie do Londynu.

W oficjalnej części spotkania miał jeszcze miejsce minipokaz pierwszej pomocy w wykonaniu jednego z ratowników WOPR.

           

Drugim powodem spotkania w Bodzewie był piknik sportowo – rekreacyjny dla dzieci i młodzieży z okazji Dnia Dziecka, przygotowany przez Dom Dziecka w Bodzewie i gostyńskie koło TPD przy wsparciu posła W. Ziemniaka. W parku przy Domu Dziecka uczniowie z kilku szkół z powiatu gostyńskiego i kościańskiego m.in. startowali w slalomie, ścigali się w workach, strzelali rzuty karne, skakali na skakankach. Był też konkurs plastyczny. Dużą frajdę dzieciakom sprawiły też przejażdżki bryczkami.

Wojciech Ziemniak otrzymał za różnorodne działania dla dzieci i młodzieży sympatyczną karykaturę.

Źródło: oprac. PCPR
Data dodania: 2011-05-30 23:27:50

Inne artykuły