Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Piekli pyrki w Chwałkowie

Ostatni dzień kalendarzowego lata stał się okazją do zorganizowania Święta Pieczonego Ziemniaka. Jego organizatorzy: Stowarzyszenie „Nasz Dom”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Chwałkowie i Dom Pomocy Społecznej w Chwałkowie, wsparte przez PCPR w Gostyniu, zaprosiły na ten festyn do parku przy pałacu w Chwałkowie, oprócz swoich uczestników i mieszkańców, także podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Chumiętkach, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piaskach, Domu Pomocy Społecznej w Rogowie, Domu Pomocy Społecznej w Zimnowodzie i Zespołu Szkół w Brzeziu.

Gości powitała Swietłana Figiel, kierownik ŚDS w Chwałkowie. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał Czesław Kołak, Wicestarosta Gostyński, życząc wielu radości w czasie zabaw i dziękując organizatorom za przygotowanie po raz kolejny tak sympatycznego wydarzenia.  W festynie, prócz licznie przybyłych uczestników i wicestarosty wzięli też udział zaproszeni goście: Wiceburmistrz Krobi Michał Listwoń, dyrektorzy: DPS w Zimnowodzie Grażyna Wira, DPS w Chumiętkach Agnieszka Jackowiak, DPS w Rogowie Renata Wojda, DPS w Chwałkowie Ryszard Janaszak, kierownik WTZ w Piaskach Stowarzyszenia „Kreatywni” Gerard Misiaczyk, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Brzeziu Małgorzata Wika-Konieczna i dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.

Spotkanie rozpoczęło się taneczną rozgrzewką, poprowadzoną przez terapeutów. Dużą część spotkania wypełniły konkurencje, do których zaproszono uczestników festynu. Przygotowano totemy dla każdej z przybyłych placówek i stowarzyszeń. Były też prawdziwe wykopki pyrek, ukrytych w kartonach wypełnionych piaskiem. Dużo emocji wyzwoliła konkurencja łowienia ziemniaków na wędkę. – Kibicowałam mojej placówce – powiedziała Krystyna – Lubię tu przyjeżdżać, zawsze są ciekawe zabawy i jeszcze więcej śmiechu!

Wiele radości sprawiła też konkurencja muzyczna „Jaka to melodia?”. Było też tradycyjne pieczenie ziemniaków w ognisku. Ostatnią punktem spotkania była zabawa taneczna.

Organizatorom należą się gratulacje za zorganizowanie tej udanej imprezy plenerowej, a sponsorom: Stowarzyszeniu „Nasz Dom”, Gminie Krobia, Spółdzielni Mleczarskiej w Gostyniu i OSI POLAND z Chróściny podziękowania za wsparcie. 

Źródło: PCPR
Data dodania: 2015-09-22 23:34:45

Inne artykuły