Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Piknik Związku Niewidomych

 

Polski Związek Niewidomych Zarząd Koła w Gostyniu  zorganizował  (13.08.2012 r.) dla swoich podopiecznych wraz z  opiekunami - przewodnikami i przyjaciółmi piknik integracyjny na łonie natury.

            Janina Karpińska - Prezes Koła - wspomina: - Uczestnicy zebrali się  w gostyńskich plantach o godz. 10. 00 i wyruszyliśmy w drogę do "Villa Natura" w Dolsku.  Po dotarciu na miejsce  powitano nas smacznym plackiem i kawką, a po chwili wytchnienia rozpoczęła się wspólna  zabawa.

           

Uczestnikom sprzyjała przepiękna pogoda, a czekały na nich liczne konkursy i atrakcje oraz wyśmienite posiłki. W przerwach w zabawie był obiad, grill oraz cieszący się wielkim powodzeniem smaczny smalec, ogórek kiszony i świeży chleb. Wspólne zabawy i gry socjoterapeutyczne, przygotowane przez szefową Zarządu Koła  dostarczyły dużo radości i zintegrowały grupę. Towarzyszyło im wiele radości. Zabawa w byczka, cyrk, mumia, wyścigi foczek, rzut gumowym laczkiem, gra w ciemno - przebieranie i wiele innych wciągających zabaw oraz atrakcji sprawiło, że dzień  minął  tak przyjemnie i wesoło, że uczestnicy pikniku z żalem opuszczali ośrodek w Dolsku.

            Piknik integracyjny dla członków koła z powiatu gostyńskiego zorganizował Zarząd Koła PZN w Gostyniu, dzięki dofinansowaniu uzyskanemu w drodze konkursu z Gminy Gostyń. Wsparcia udzieliło PCPR w Gostyniu.

            Organizatorom - wolontariuszom z Zarządu Koła należą się wyrazy uznania za tak wspaniałą w ocenie samych uczestników imprezę. 

Źródło: oprac. PCPR
Data dodania: 2012-08-24 22:10:39

Inne artykuły