Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Plan XXIV Finału WOŚP

Trwają przygotowania do gostyńskiego XXIV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym zbieramy na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych i godnej opieki medycznej seniorów.

Trwa zbiórka darów do sprzedaży (można je składać w sztabie WOŚP – w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu  ul. Nowe Wrota 7 – codziennie do godz. 16.00 oraz w sobotę 9.01. i w niedzielę 10.01. - w czasie koncertów finałowych w GOK HUTNIK). Odbywają się też imprezy na rzecz dzieci w szkołach i w przedszkolach oraz w firmach.

                Gostyński finał WOŚP rozpocznie się już w sobotę 9 stycznia o godz. 10.00 w GOK „Hutnik” kolorowym Koncertem Przedszkolaków przygotowany przez gostyńskie przedszkola. Już w jego trakcie będą sprzedawane gadżety WOŚP i dary Gostynian. Wystąpią Przedszkola: nr 1 – „Jedyneczka”, nr 7, nr 4,  nr 5 - „Kubuś Puchatek” i "Bajka". W czasie Koncertu Przedszkolaków wystąpi też zespół taneczny ANIMA.

                Będzie też sobotnia XIV Kąpiel morsów dla WOŚP w Brzedni k. Dolska, przygotowana przez Leśne Diabły. Zbiórka w leśniczówce Brzednia o godz. 11.30. Zaprasza TKKF "Tęcza" Gostyń - współorganizator kąpieli. Zgłoszenia - tel. 601-071-491 (Waldemar Szwedek). Spróbujemy pobić ubiegłoroczny rekord kąpiących się!

                Stowarzyszenie Gostyńska Liga Kręglarska organizuje w sobotę Turniej Kręglarski WOŚP połączony ze sprzedażą darów – od 10.00 do 17.00 w Kręgielni przy ul. Strzeleckiej.

             

 

  W niedzielę od rana na terenie całego powiatu wolontariusze WOŚP będą kwestować na rzecz WOŚP. A kolarze z Chod-Dróg MTB Team będą  przemierzać powiat gostyński na rowerach rozdając serduszka i zbierając datki do puszek.

                O godz. 10.00 rozpocznie się w GOK „Hutnik” wesoły Koncert Dzieci przygotowany przez gostyńskie szkoły podstawowe, w czasie którego będzie sprzedaż darów WOŚP. Wystąpią uczniowie Szkół Podstawowych nr 1; nr 2 i nr 5.

Ok. 13.30 zostanie wręczony tort WOŚP przygotowany przez gostyńskich cukierników dla personelu gostyńskiego szpitala.

A o godz. 16.00 rozpocznie się wielki Gostyński Finał WOŚP. Będą koncerty muzyczne zespołów: KOLOROWE GITARY (jedna z najlepszych polskich grup muzycznych wykonujących przeboje Czerwonych Gitar i Trzech Koron, cechuje ją  wysoki poziom artystyczny zespołu, energia bijąca ze sceny, umiejętność odtworzenia klimatu, a nade wszystko łudząco podobne do oryginałów głosy muzyków; w zespole gra Gostyniak Krzysztof Grajczak; muzyka wykonywana przez zespół to gwarancja wspaniałej zabawy oraz wielu doznań muzycznych i niezapomnianych wrażeń dla wielopokoleniowej publiczności) oraz na finał (ok. godz. 19.30) zespół CREDO BAND (muzyka zespołu tworzy nastrój, buduje atmosferę, wyciska łzy, ale też bawi i daje dużo radości; muzycy mają bogate doświadczenie muzyczne, niesamowitą energię, rozpoznawalne brzmienie, umiejętność harmonijnego współgrania z publicznością, a bogaty różnorodnością repertuar wykonywany w 100% na żywo to niekwestionowane atut CREDO BAND).

Będą też energetyczne pokazy taneczne Szkoły Tańca Desperado i wybuchowe show taneczne grupy EV- Dance oraz sprzedaż darów. Przed „Hutnikiem” będzie można oglądać stare pojazdy, wsiąść do nich i nimi pojeździć – temu pokazowi patronuje GaSO Gostyń. Leśne Diabły będą częstowały gorącą zupą z kuchni polowej. A zmotoryzowany Black Legion przypilnuje porządku. Całość zakończy ok. 21 Światełko do nieba – podziękowanie dla wszystkich, którzy zagrają w tym finale.

Planowane są też inne NIESPODZIEWANKI!

W czasie imprez w HUTNIK-u na rzecz WOŚP można będzie nabyć gadżety WOŚP (koszulki, plecaki, kubki, kalendarze, smycze, płyty, torby, plakaty itp.) oraz dary Gostynian, np. serduszko Krzysztofa i Marcina - jedno jedyne złote serduszko WOŚP Gostyńskiego Finału (sprzedaż ok. godz. 19.00), kultowy dwudziestopięcioksiąg przygód Tytusa, Romka  i Atomka, kombinezon rajdowy Kuby Giermaziaka, biżuterię, komórkowe aparaty telefoniczne, sprzęt AGD, obrazy, rzeźby, sprzęt RTV i sprzęt komputerowy, płyty, akcesoria sportowe, zabawki, obrazy, maskotki, akcesoria samochodowe, sprzęt turystyczny, torty , talony itp.

Będą też koncerty w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Pogorzeli i wMiejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Borku Wlkp. Będzie można m.in. obejrzeć występy dzieci, zespołów muzycznych i inne niespodzianki.

Będzie też finał w Goli przygotowany przez Ochotniczą Straż Pożarną. O 13:00 wystartuje „II golski wielkoorkiestrowy bieg”. Będą pokazy sprzętu ratowniczego i działań ratowniczych, sprzedaż darów oraz gorąca zupa. Wystrzeli światełko do nieba.

 

Imprezy towarzyszące finałowi WOŚP 2015 zorganizują też Szkoła Podstawowa nr 1 w Gostyniu, Szkoła Podstawowa nr 2 w Gostyniu, Zespół Szkół Specjalnych w Brzeziu, Zespół Ogólnokształcących w Gostyniu, Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu, Zespół Szkół Rolniczych w Grabonogu, Zespół Szkół w Borku Wlkp., Szkoła Podstawowa w Sikorzynie, Szkoła Podstawowa w Borku Wlkp., Szkoła Podstawowa w Daleszynie, Przedszkole Miejskie nr 1 w Gostyniu, Szkoła Podstawowa w Siemowie.

Sztab WOŚP w Gostyniu przyjmuje kolejne zgłoszenia imprez towarzyszących Gostyńskiemu Finałowi WOŚP.

 

W powiecie gostyńskim zagrają też sztaby WOŚP w Krobi, Piaskach, Pogorzeli i Poniecu.  A wolontariusze będą też działać w Pępowie i w Borku Wlkp.

ZAPRASZAMY do wspólnej zabawy i pomocy najmniejszym i najstarszym!

Źródło: PCPR
Data dodania: 2016-01-02 12:13:48

Inne artykuły