Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Po raz szesnasty odbędzie się festiwal „Bez Barier”

Organizatorzy: Stowarzyszenie „Dziecko”, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, Gostyńskie Towarzystwo Historyczne, Kongregacja Oratorium Księży Filipinów na Świętej Górze i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piaskach zapraszają na XVI Ogólnopolski Festiwal Artystyczny „Bez Barier – Święta Góra 2015”,  realizowany pod patronatem Starosty Gostyńskiego. W ramach festiwalu odbędą się trzy konkursy: „Muzyka Bez Barier” – konkurs piosenki, „Sztuka Bez barier” – konkurs plastyczny na żywo oraz „Sztuka Bez barier” – konkurs plastyczny prac nadesłanych, których wystawę będzie można obejrzeć w podcieniach murów klasztornych. 

Festiwal rozpocznie się o godz.10.00  w piątek 11 września 2015 r. w ogrodach klasztornych na Świętej Górze w Piaskach k. Gostynia. Oprócz obejrzenia i wysłuchania konkursu muzycznego uczestnicy festiwalu będą mogli też oglądać na żywo, jak powstają prace wykonywane przez niepełnosprawnych artystów. Dla tych, którzy przyjdą na festyn towarzyszący festiwalowi, organizatorzy przygotowali wesołe zabawy i konkurencje, w których można sprawdzić swoje talenty. Będzie też konkurs łuczniczy i pokaz średniowiecznego rycerstwa. Na uczestników zabaw czekają słodkie upominki. Będą też losowane nagrody dla widzów, którzy oddadzą swój głos w konkursie muzycznym wskazując wykonawcę do Nagrody Publiczności. Dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów przygotowano stoisko z publikacjami.

W finale festiwalu o godz. 12.30 będzie można obejrzeć specjalny występ uczniów klas integracyjnych Szkoły Podstawowej Nr 1 w Gostyniu, przygotowany z okazji obchodów 20-lecia Oddziałów Integracyjnych. Z kolei uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Brzeziu przedstawią edukacyjny spektakl, oparty na lokalnej klechdzie. Ok. 13.15 odbędzie się koncert laureatów oraz uroczyste wręczenie nagród w konkursach XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Artystycznego „Bez Barier – Święta Góra 2015”. Zostaną też wylosowane nagrody dla publiczności.

Festiwal odbywa się przy wsparciu finansowym Powiatu Gostyńskiego i  Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Źródło: PCPR
Data dodania: 2015-09-05 08:43:27

Inne artykuły