Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Po raz szesnasty się wystawili

W ramach przygotowań do świąt Wielkiej Nocy Dom Pomocy Społecznej w Chumiętkach koło Krobi zorganizował dużą imprezę integracyjną – XVI Wystawę Wielkanocną, na którą zaprosił mieszkańców zaprzyjaźnionych placówek tego typu oraz osoby będące pod opieką stowarzyszeń, a także uczniów szkół i wychowanków przedszkoli.

Zaproszeni goście oraz gospodarze przygotowali prace, które można oglądać w drewnianej zagrodzie, która stanęła w największej z sal domu pomocy społecznej. Także dookoła zagrody można podziwiać wesołe kolorowe pisanki, kurczaki, zajączki, baranki oraz wiosenne stroiki i wielkanocne palmy.

Do udziału w XVI Wystawie Wielkanocnej zgłosiło swoich podopiecznych 28 organizacji z terenu Wielkopolski. Na wystawie zaprezentowano około 300 prac o tematyce wielkanocnej i wiosennej, wykonanych przez osoby niepełnosprawne, seniorów i przez dzieci. Na uroczyste otwarcie ekspozycji przybyło ponad 250 widzów. Gośćmi specjalnymi byli Wicestarosta Gostyński Janusz Sikora, radni Powiatu Gostyńskiego Kazimiera Poślednik i Ireneusz Lesiński oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu Mirosław Sobkowiak. Licznie przybyli też dyrektorzy i kierownicy placówek oświatowych i pomocy społecznej.

Wszystkich powitał gospodarz wystawy Zbigniew Polowczyk – Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Chumiętkach. Uroczystego otwarcia wystawy dokonał Mirosław Sobkowiak. Podziękował organizatorom za przygotowanie wystawy, która wprowadza w klimat i idee zbliżających się świąt. Pracownicy DPS-u, zgodnie z tradycją wystaw w Chumiętkach poczęstowali wszystkich przybyłych wielkanocnymi jajkami i zaprosili do zwiedzenia zagrody i wystawy.

Po obejrzeniu wystawy widzowie zostali zaproszeni na posiłek i świąteczne smakołyki, przygotowane przez pracowników domu.

Na zakończenie uroczystości Wicestarosta Janusz Sikora wręczył uczestnikom wystawy pamiątkowe dyplomy oraz wielkanocne upominki, przygotowane przez mieszkańców i pracowników domu w Chumiętkach. Pogratulował autorom wspaniałych prac.

Wystawę będzie można oglądać w Chumiętkach przez najbliższe dwa tygodnie.

 

Na wystawie zaprezentowali swe prace podopieczni Stowarzyszenia „Nie Sami”, Klubów Seniora w Pogorzeli i Krobi, Koła Polskiego Związku Emerytów, Inwalidów i Rencistów w Pudliszkach, Domów Pomocy Społecznej w Lesznie, Mościszkach, Rogowie, Psarach, Chumiętkach, Pakówce, Chwałkowie, Osieku, Zimnowodzie, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piaskach, Środowiskowych Domów Samopomocy w Gostyniu i Chwałkowie, Przedszkoli w Pudliszkach, Sułkowicach, Starej Krobi, Żychlewie, Krobi, Szkół Podstawowych w Krobi, Ciołkowie, Pudliszkach, Starej Krobi, Sułkowicach, Domów Dziennego Pobytu w Gostyniu i Krobi oraz Koła Bibliotecznego w Starej Krobi.

Sponsorami wystawy są: Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych, CITO Poznań, Zakłady Mięsne Konarczak i Piekarnia – Ciastkarnia G. Jesiaka w Krobi.

Wszystkim wykonawcom prac oraz pracownikom i mieszkańcom DPS-u, którzy przygotowali wystawę należą się wyrazy uznania i podziękowanie za włożoną pracę.

Źródło: PCPR w Gostyniu
Data dodania: 2011-04-22 13:51:16

Inne artykuły