Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Pobiegli integracyjnie w Piaskach

 

XI Bieg bez barier odbył się w ramach XXIX Ogólnopolskiego Biegu
im. Bł. Edmunda Bojanowskiego w Piaskach. W dużym biegu na dystansie 10 km wygrał Sergii Krovlajdis z Ukrainy.

W biegu integracyjnym na dystansie 800 m wystartowali niepełnosprawni biegacze z powiatu gostyńskiego i powiatów ościennych. Zawodnicy startowali w dwóch kategoriach: kobiet i mężczyzn.            

 Oba biegi, które kończyły sportowe zmagania XXIX Biegu im. Bł. E. Bojanowskiego charakteryzowała zacięta walka aż do samej linii mety.

W kategorii kobiet zwyciężyła Angelika Adamkiewicz z WTZ w Piaskach, na drugim miejscu znalazła się Ewwelina Włodarczak z WTZ w Piaskach, a trzecie miejsce zajęła Katarzyna Kosmalska z WTZ w Piaskach. Zawodniczki z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piaskach były w tegorocznej edycji bezkonkurencyjne.

W kategorii mężczyzn zwyciężył również reprezentant WTZ w Piaskach - Piotr Łysiński, a drugi był Mariusz Dudkiewicz z WTZ w Piaskach, trzecie miejsce wywalczył Andrzej Molenda z DPS w Pakówce. Czwarte miejsce tuż za podium zajął również przedstawiciel WTZ w :Piaskach Marek Radoła.

Zwycięzcy „Biegu bez barier” zostali nagrodzeni pucharami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Pozostali zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Dodatkową nagrodą było dekorowanie zwycięzców biegu integracyjnego wraz z utytułowanymi zawodnikami z biegu głównego.

W sumie w sportowych zmaganiach wzięło udział około 700 zawodników.

 

            Organizatorami XI Integracyjnego Biegu bez barier byli: Stowarzyszenie Dziecko, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, Urząd Gminy w Piaskach, GOK w Piaskach i UKS w Piaskach.

Źródło: oprac. PCPR/Stowarzyszenie "Dziecko"
Data dodania: 2012-05-28 21:57:33

Inne artykuły