Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Poczuli Karkonosze

Członkowie Polskiego Związku Niewidomych, mieszkający w powiecie gostyńskim, odbyli trzydniową niezapomnianą wycieczkę w Karkonosze. Prezes powiatowego Koła PZN w Gostyniu Janina Karpińska tak wspomina pierwszy dzień wypadu do perły Karkonoszy – Karpacza: - Zebraliśmy się, pełni pozytywnej energii, na placu przy dworcu PKS w Gostyniu, by wyruszyć  w drogę  na wycieczkę do Karpacza. Była siódma rano, gdy autobus ruszył. Do Karpacza  dotarliśmy  około godziny jedenastej. Po zakwaterowaniu w pensjonacie ,,MORSKIE OKO”, spotkaliśmy się z naszą przewodniczką i pojechaliśmy  do Szklarskiej  Poręby zwiedzić tamtejszą hutę szkła i posłuchać, jak powstaje szkło i wyrabiane z niego piękne wazony i ozdoby. Dowiedzieliśmy się wielu ważnych rzeczy o produkcji szkła  i wszyscy byliśmy pod wrażeniem, tego co poznaliśmy w hucie.  Po obiadokolacji przyszedł czas wesołej integracji.

Następnego dnia członkowie gostyńskiego koła PZN zwiedzali różne ciekawe miejsca i zabytki Karpacza np. kościółek Wang, zaporę, wodospady oraz odpoczywali w pijalni w Cieplicach, spacerowali po przepięknym parku oraz odwiedzili Szklarską Porębę, zatrzymując się dłużej przy wodospadzie ,,Szklarka”. A po kolacji nadszedł czas na niespodziankę. Prezes Karpińska wspomina: - Właściciel autokaru, który nas przywiózł do Karpacza, zorganizował specjalnie dla nas wieczorek taneczny i karaoke. Niespodzianka się udała, bo świetnie się bawiliśmy.

Trzeciego dnia przyszedł czas odjazdu, ale droga powrotna przyniosła też wiele sympatycznych wrażeń. W miłej knajpce poczęstowano Gostyniaków pysznymi deserami desery , na deptaku obkupili się wszyscy oscypkami. Na dłużej zatrzymano się w  „Muzeum Miniatur” z różnych stron świata, wszyscy robili sobie zdjęcia z pomniejszonymi budowlami z całego świata.  Po powrocie do Gostynia około godziny 20 00. podziękowano właścicielowi firmy przewozowej „BRONIARZ” - za bezpieczną i wygodną jazdę mercedesem sprinter .

Zorganizowanie wycieczki było możliwe dzięki dofinansowaniu przez gminę Gostyń, POWIAT GOSTYŃSKI oraz gminę Pępowo. Środki organizator - zarząd  POLSKIEGO ZWIĄZKU NIEWIDOMYCH KOŁO W GOSTYNIU - pozyskał w drodze otwartych konkursów. Wsparcia udzieliło też PCPR w Gostyniu.

Źródło: PCPR
Data dodania: 2015-06-18 13:40:58

Inne artykuły