Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Podkoziołek walentynkowy - wspomnienie

 

21 lutego odbyło się spotkanie walentynkowe zorganizowane przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Piaskach.  Do Domu Strażaka przybyli zaproszeni goście ze  Środowiskowych Domów Samopomocy w Krzywiniu, Gostyniu i w Chwałkowie, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Krotoszynie w Miejskiej Górce, Domu Dziecka w Bodzewie, Domów Pomocy Społecznej w Zimnowodzie, Rogowie, Chumiętkach i w Chwałkowie, Zespołu Szkół w Brzeziu i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w  Gostyniu.

            Gości powitali Gerard Misiaczyk - Kierwonik WTZ w Piaskach i podopieczni tej placówki. Po przywitaniu gości nastąpiła część artystyczna, przygotowana przez gospodarzy, a poświęcona rozważaniom o miłości. Był to wesoły, ale chwilami bardzo wzruszający program. Scenki np. krótki kurs podrywania, poświęcone różnym obliczom i problemom zakochania, przeplatane były występami wokalnymi i tanecznymi.

            Najważniejsza częścią spotkania była sztuka teatralna pt. "Romeo i Julia", która jednak prócz imion głównej bohaterów nie miała nic wspólnego z dziełem Szekspira. Akcja rozpoczęła się w dyskotece, gdzie Romeo poznał swoją dziewczynę. Później w swoim domu Romeo z pomocą detektywa próbował znaleźć kontakt do Julki, co w końcu mu się udało. Na zakończenie czekała go ciężka rozmowa z rodzicami Julii oraz wykonanie trzech prac. Pierwszą z nich było upolowanie dzikiej pantery. Brawurowo zagrana scena pojedynku z panterą wzbudziło ogromny aplauz wśród widzów. Drugą próbą było zdobycie tropikalnego zapachu. Na końcu Romeo musiał zaśpiewać serenadę miłosną "Kochać" z repertuaru Piotra Szczepanika. Gdy przedstawienie dobiegało końca, Romeo i Julia wpadli sobie w ramiona i ... żyli długo i szczęśliwie. 

            Finałem części artystycznej byłą piosenka "Lubię wracać tam, gdzie byłem", z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego. 

            Drugą część spotkania, jak przystało na podkoziołek, wypełniły pląsy, tańce i zabawy. Wszyscy bawili się doskonale.

            Specjalne podziękowania należą się kadrze WTZ w Piaskach za wspaniałe przygotowanie tej integracyjnej imprezy, ważnej dla środowiska osób z niepełnosprawnością. 

Źródło: oprac. PCPR
Data dodania: 2012-03-11 09:13:47

Inne artykuły