Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Podopieczni TON na wycieczce w ZOO

 

    96 podopiecznych z Towarzystwa Osób Niepełnosprawnych uczestniczyło w wycieczce do ZOO na poznańskiej Malcie. Wycieczka była możliwa dzięki dofinansowaniu przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu ze środków PFRON.
    Uczestnicy całodniowej wycieczki wyjechali wczesnym rankiem dwoma autokarami do Poznania. Głównym celem wycieczki było ZOO położone nad Jeziorem Maltańskim. Pierwszym punktem wycieczki była wspaniała przejażdżka kolejką wąskotorową „Maltanka”, którą uczestnicy wyjazdu dotarli do samego ZOO. Po wyjściu z kolejki zarząd TON w Pogorzeli ufundował dla wszystkich lody, aby schłodzić emocje związane z oczekiwaniem na wejście ZOO. Szczególnie niecierpliwiły się dzieci, których było wśród wycieczkowiczów aż 38. 
    Po wejściu na teren zwiedzania zapoznaliśmy się z mapką rozmieszczenia zwierząt i każdy ruszył w drogę. Nie było wspólnego grupowego zwiedzania. ZOO położone jest na rozległym terenie i podopieczni mogli sami decydować jakie zwierzaki i w jakiej kolejności chcą zobaczyć. Zwiedzanie trwało ponad 6 godzin. Można było w tym czasie zobaczyć wszystko, a przy okazji napić się kawy czy herbaty albo innych napojów, bo punktów gastronomicznych w ZOO jest dużo. Później zwiedzano okolice jeziora Malta, tory kajakarskie i sztuczny stok narciarski. Uczestnicy zobaczyli także dekoracje Mistrzostw Świata w wioślarstwie, które były w Poznaniu. Parę osób wraz z opiekunami zjechało saneczkami w rynnie metalowej, która jest ulokowana na jednym ze wzgórz. Co odważniejsi nawet się kąpali. Pogoda była wyśmienita, żadnej chmurki i bardzo ciepło. Żal było odjeżdżać, ale nic nie może przecież wiecznie trwać. Nadszedł czas odjazdu. Pozostały wspomnienia i zdjęcia, którymi dzielimy się z innymi.

 

Rogala JanData dodania: 2009-09-22 12:00:00

Inne artykuły