Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Podziękowania i lochy

Na tradycyjne spotkanie noworoczne (30.01.13) wychowankowie i wychowawcy Domu Dziecka w Bodzewie zaprosili wszystkich, którzy wspierali działalność placówki przez cały miniony rok. To coroczne spotkanie jest sympatyczną formą podziękowania przyjaciołom Domu Dziecka za okazywaną pomoc.

Spośród zaproszonych przybyli: Poseł RP Wojciech Ziemniak, Wicestarosta Gostyński Janusz Sikora, Skarbnik Eleonora Gościniak, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Deutsch, Wójt Gminy Piaski Zenon Norman, radni powiatowi i gminni: Kazimiera Puślednik, Piotr Gorynia, Krzysztof Nawrocik, Aleksander Dolczewski oraz reprezentanci firm i instytucji wspierających działalność Domu Dziecka w Bodzewie: EURO-COMFORT w Lesznie, WIX-FILTRON w Gostyniu, Przedsiębiorstwa "KACZMAREK" w Malewie, Wielkopolskiej Giełdy Owocowej w Poznaniu, "SIMET" w Piaskach, Zakładu TOP FARM w Goli, Stowarzyszenia Kupców Ziemi Gostyńskiej, Sądu Rejonowego w Gostyniu, Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu, Koła Łowieckiego „Diana” w Poniecu, Zespołu Szkół Ogólnokształcących, Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu, Bonifraterskiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Piaskach, Zakładu Mięsnego "Konarczak", Gabinetu Fizykoterapii i Rehabilitacji Teresy Mikołajczyk-Machowskiej, Zespołu Szkół w Bodzewie, Młodzieżowej Świetlicy Środowiskowej w Pogorzeli, Biura Podróży MOANA w Gostyniu, Stowarzyszenia "Dziecko", Stadniny Koni w Bułakowie, Klubu Motocyklowego Black Legion, Szkoły Tańca "DESPERADO" w Gostyniu, Firmy "MARTEX" w Gostyniu, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu oraz były wychowanek placówki Antoni Kuś, proboszcz Marian Klimek i wolontariusze Krzysztof Mąkowski i Mariusz Tomczak.

Gości powitała Dyrektor Centrum Obsługi Administracyjnej Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych oraz Domów Dziecka w Bodzewie i w Gostyniu Karolina Dolata. Przedstawiła zmiany, jakie należało wprowadzić, by dostosować działalność domu dziecka do nowych przepisów. Podziękowała starostom, zarządowi, radnym oraz skarbnikowi powiatu i dyrektorowi PCPR za okazaną pomoc w tym trudnym dla placówki okresie. Podziękowała też wszystkim przybyłym gościom za bezinteresownie wsparcie, dzięki któremu miniony rok dla wszystkich mieszkańców placówki, i tych już prawie dorosłych, i tych małych, był rokiem bardzo dobrym. Pomoc wszystkich osób, instytucji i firm wspierających placówkę sprawia, że łatwiej pokonuje się pojawiające trudności, a mieszkańcy domu mogą doświadczać radości.

W imieniu zaproszonych gości głos zabrali poseł Wojciech Ziemniak i Wicestarosta Janusz Sikora. Wojciech Ziemniak przypomniał owocną współpracę z placówką, dzięki której wychowankowie mogli uczestniczyć w wielu ważnych wydarzeniach sportowych, w tym również poza granicami kraju. Zadeklarował też dalszą współpracę. Janusz Sikora przypomniał, że władze powiatu otoczyły bodzewską placówkę szczególną opieką w trudnym okresie przemian i zrealizowały wiele inwestycji dla poprawy warunków pobytu wychowanków. Podziękował też wszystkim wspierającym Dom za wielkie serce i pomoc w rozwiązywaniu codziennych problemów, a pracownikom za stworzenie rodzinnej atmosfery. Do podziękowań i życzeń przyłączyli się Stefan Napierała, Zbigniew Jakubowski i Mirosław Sobkowiak, który podkreślił, że w ślad za zmianami organizacyjnymi i inwestycjami poprawiającymi warunki pobytu w Bodzewie i w Gostyniu muszą pójść zmiany w pracy z dziećmi ze strony wychowawców i pracowników placówki. Ta przemiana jest już realizowana, dzięki czemu dla wielu dzieci Dom Dziecka stał się prawdziwym Domem i ważną częścią ich życia.

Do podziękowań przyłączyły się dzieci, które przygotowały dla wszystkich gości wesołe artystyczne podziękowania za wsparcie rozjaśniające życie. Zaprezentowały swoje  umiejętności we wzruszających recytacjach, pokazach tanecznych, piosenkach oraz scenkach kabaretowych. Radośnie przyjęto przezabawną wersję bajki o królewnie Śnieżce. A finałowym akcentem, przyjętym ze szczególnym aplauzem, był pokaz fragmentu baletu "Jezioro łabędzie" w wykonaniu wychowawców i wolontariusza, który zakończył się wspólnym tańcem z gośćmi.

Goście przekazali ufundowane przez siebie talony, sprzęt RTV, słodycze, książki, pomoce szkolne i zabawki dla podopiecznych placówki w Bodzewie.

W drugiej części spotkania miało miejsce bardzo ważne wydarzenie dla funkcjonowania Domu Dziecka. Uroczyście otwarto zmodernizowane i wyremontowane  pomieszczenia piwniczne, w których obok pomieszczeń gospodarczych znalazły się też sale rekreacyjno-sportowe. Przecięcia wstęgi do "Lochów" (tak już ochrzczono nowe pomieszczenia) dokonali wychowanka Angelika Buszewska, Wicestarosta Janusz Sikora i Dyrektor Karolina Dolata. Po obejrzeniu pomieszczeń, z których największy podziw wzbudziły siłownia i lustrzana sala treningowa, goście obejrzeli mecz deblowy tenisa stołowego. Naprzeciwko siebie stanęli po jednej stronie Wicestarosta Janusz Sikora i Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Gostyńskiego Krzysztof Deutsch, a po drugiej Katarzyna Kalka i Daniel Kisielewicz. Mecz zakończył się sukcesem  wychowanków Domu.

Na koniec wychowankowie, wychowawcy i goście zasiedli do wspólnej kolacji.

Źródło: PCPR
Data dodania: 2013-02-02 11:33:28

Inne artykuły