Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Pomagają zadłużonym i ich rodzinom

 

Jesteś zadłużony? A może obciąża Cię problem zadłużenia kogoś bliskiego? Nie zamartwiaj się, nie wstydź, nie uciekaj - poszukaj pomocy.         

 W Wielkopolsce realizowany jest Program Wsparcia Zadłużonych i ich najbliższych. Jakpodkreśla jego koordynator Roman Pomianowski: - Nie obiecujemy pożyczek, cudownych sposobów na oddłużenie, pomagamy w pozbieraniu się w tej trudnej sytuacji życiowej i wspólnym wypracowaniu planu wyjścia z zadłużenia. Oferujemy też pomoc psychologiczną (indywidualną i grupową), pomoc prawną (porady, pomoc w napisaniu podstawowych pism), a także pomoc doradców finansowych na temat jak porozumiewać się z bankami, windykatorami, komornikami; jak nauczyć się zarządzania swoim budżetem domowym; jak chronić się przed pułapką spirali zadłużenia.

                Pomoc udzielana jest w Poznaniu na Placu Kolegiackim 12a – wejście C z lewej strony. We wtorki (od 17.00 do 18.30) spotyka się grupa edukacyjna – wsparcia. Indywidualne doradztwo jest prowadzone (17.00 – 18.30) we wtorki (bankowo-windykacyjne i psychologiczne), środy (prawne) i czwartki (psychologiczne). Działa też Telefoniczny Punkt Konsultacyjny: 61 852 22 42 (wtorki, czwartki, piątki 17.00-19.00). Odbywają się też spotkania Grupy Dłużników Anonimowych we wtorki  (19.00 -20.30) w siedzibie PIK AA w Poznaniu przy ul. Dąbrowskiego 28 A. 

Pomoc udzielana jest także osobom mającym inne problemy np. hazard, przemoc, itd. –  osoby wymagające takiej pomocy będą indywidualnie umawiane na spotkania.

Wszystkie świadczenia w programie są bezpłatne i mogą być świadczone anonimowo. Program uzyskał wsparcie Wojewody Wielkopolskiego. Partnerem programu na terenie powiatu gostyńskiego jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.

Źródło: pcpr
Data dodania: 2013-04-20 23:24:43

Inne artykuły