Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Pomoc społeczna widoczna w Dniu Powiatu Gostyńskiego

    Tegoroczne obchody Dnia Powiatu zgromadziły tysiące mieszkańców, którzy oglądali prezentacje przygotowane przez poszczególne gminy, kosztowali regionalnych potraw, bawili się wspólnie w czasie biesiady i oglądali nocny pokaz laserów.
    Tym szczególniej cieszy fakt, że w czasie tegorocznego Dnia Powiatu widoczna była również powiatowa pomoc społeczna. I to podwójnie. 
    Najpierw, już na samym otwarciu Dnia Powiatu, tytuł „Zasłużonego dla Powiatu Gostyńskiego” otrzymał z rąk Przewodniczącego Rady Powiatu Roberta Marcinkowskiego i Starosty Gostyńskiego Andrzeja Pospieszyńskiego Martin de Bruijn – za wieloletnią bezinteresowna pomoc niesioną Domowi Dziecka w Bodzewie i jego wychowankom oraz podopiecznym Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i mieszkankom Bonifraterskiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej. Gratulacjom nie było końca.
     Także domy pomocy społecznej przygotowały stoisko, na którym przez cały dzień prezentowały prace swoich mieszkańców wykonane w ramach arteterapii. Dodatkowo zaprezentowano tez galerie zdjęć z życia placówek. To barwne i inspirujące stoisko odwiedziło wielu uczestników Dnia Powiatu, przychodziły całe rodziny z dziećmi. 

     Wszystkim pracownikom Domów Pomocy Społecznej w Chumiętkach, Chwałkowie, Rogowie i Zimnowodzie, którzy wzięli udział w przygotowaniu tego interesującego stanowiska, należą się słowa uznania i podziękowania za wkład pracy.

                                                                                        Mirosław Sobkowiak

   

 

 


Data dodania: 2009-09-07 12:00:00

Inne artykuły