Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Ponad 105 tysięcy zł zebrał sztab przy PCPR w Gostyniu!

Podsumowano udział Powiatu Gostyńskiego w ogólnonarodowym święcie bezinteresownej życzliwości i wspólnoty dobrych ludzi, czyli Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Łącznie, w powiecie gostyńskim ofiarowaliśmy 140 980,11 zł  na zakup sprzętu dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.

Sztab WOŚP w Gostyniu przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie i Zespole Szkół Zawodowych (wspierany przez Gostyński Ośrodek Kultury „Hutnik”, Nową Telewizję Gostyń i Stowarzyszenie „Dziecko”) zebrał 105 524,64 zł oraz 50,66 euro, 11,4 funtów bryt., 21,5 franków szwajc., 10,27 dolarów am., 7 koron szwedz., 1,75 koron norw., 292 korony czeskie, 2 korony słowackie, 170 forintów, 70 lip.

Sztab WOŚP w Krobi (przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi) zebrał 18 078,89

Sztab WOŚP w Piaskach (przy Gminnym Ośrodku Kultury w Piaskach) zebrał 11 175,49 zł.

Sztab WOŚP w Pogorzeli (przy Młodzieżowej Świetlicy Środowiskowej wspieranej przez Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury)  zebrał 6 000,00

 

To wspólny rekordowy wynik mieszkańców i wspaniałych młodych wolontariuszy gmin Borek Wlkp, Gostyń, Krobia, Pępowo, Piaski, Pogorzela oraz Poniec!!! Wyrazy uznania należą się też szefom sztabów w Krobi, Piaskach i  Pogorzeli, którzy, poświęcając swój wolny czas, przygotowali Wielkoorkiestrowe Granie dla ratowania dzieci!

 

XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w sztabie gostyńskim przygotowało 159 zarejestrowanych kwestarzy, ponad 500 młodych wolontariuszy i opiekujących się nimi nauczycieli, wychowawców i rodziców, a wsparło organizację ponad 180 instytucji: przedszkoli, szkół, firm usługowych, handlowych i produkcyjnych oraz urzędów. Zorganizowano 33 imprezy o różnym charakterze, na których zbierano datki na zakup sprzętu medycznego do wczesnego wykrywania nowotworów u dzieci.

9 stycznia młodzi wolontariusze kwestowali przez cały dzień w Gostyniu i we wszystkich większych miejscowościach powiatu. Mieszkańcy powiatu wrzucali datki do puszek bardzo chętnie, okazując tym swoje poparcie dla akcji Fundacji WOŚP. Często obdarzali wolontariuszy dobrym słowem, a czasem częstowali też wolontariuszy słodyczami, gorącą kawą i herbatą. Mieszkańcy powiatu gostyńskiego pokazali, że w tym dniu są częścią Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i bawią się przy tym wesoło i znakomicie. Były wielkie koncerty przedszkolaków (z przedszkoli: nr 7, nr 4, „Bajka” i nr 1 oraz „Kubuś Puchatek”) i dzieci ze szkół podstawowych (SP nr 1, nr 2, nr 5), w których najmłodsi przy wsparciu wychowawców, nauczycieli i rodziców pokazali, że zabawą połączoną z pracą można zrobić wiele dobrego dla poszkodowanych przez los. Był Wielki Muzyczny Finał w GOK „Hutnik”, zakończony o godz. 21.00 światełkiem do nieba - pokazem sztucznych ogni, będącym podziękowaniem dla wolontariuszy za ich trud i poświęcenie. W finałowym koncercie wystąpili zespoły: CREDO BAND oraz THE G(H)OST bardzo gorąco przyjęte przez prawie tysiąc widzów. Zatańczył też zespół Ev-Dance i swoje umiejętności zaprezentował klub Taekwodo „Tiger” Zlicytowano gostyńskie złote serduszko – jedyne na całym świecie (z wygrawerowaną datą i napisem „XIX WOŚP GOSTYŃ”).

Było też fotografowanie się dla portalu gostyn24.pl i fantastyczne pamiątkowe kalendarze, sprzedano świnkę PIGGY, talony na usługi fryzjerskie, kosmetyczne i na masaże, na pizze i nastrojowe kolacje, sprzęt turystyczny, meble antyczne, akcesoria komputerowe, samochodowe, konia na biegunach i zabawki, telefony komórkowe, aparaty cyfrowe, sprzęt sportowy, obrazy, rzeźby, zabawki, maskotki, torty, gadżety WOŚP i wiele innych prawdziwych darów serca od mieszkańców Ziemi Gostyńskiej.

Była też fantastyczna zupa z kuchni polowej, przygotowana, jak co roku, przez Leśne Diabły z Brzedni (wydano 1100 porcji przepysznego gorącej grochówki z wkładką kiełbasy). Były przejażdżki ciężkimi motorami BLACK LEGION i wata cukrowa oraz Turniej Ligi Piłki Halowej w Piaskach.

Wiele emocji wzbudziła sprzedaż w Nowej Telewizji Gostyń, gdzie licytowano kserokopiarkę (sprzedaną za 3000 zł), sprzęt sportowy, pamiątki KKS Lech, sprzęt komputerowy i sportowy, obrazy i rzeźby artystów Ziemi Gostyńskiej, pamiątki Świętogórskie, zestawy muzyczne i gadżety samorządowe.

Wolontariuszy tradycyjnie wsparli gostyńscy ciastkarze i piekarze, którzy podarowali Orkiestrze ciastka, placki, chleb i torty. Kilka z nich zostało zlicytowanych, a jeden trafił – tak jak w latach poprzednich, co stało się już gostyńską tradycją - do personelu medycznego
w gostyńskim szpitalu, jako podziękowanie i wyraz uznania dla tych, którzy codziennie, tuż obok nas, pracują, by ratować życie i zdrowie maluchów.

Także i inne firmy i instytucje oraz osoby prywatne – a było darczyńców prawie 150
- przekazywały swoje wyroby lub dary na aukcję. Wielu przedsiębiorców i handlowców wspiera gostyńskie finały orkiestry już od lat,  i im orazwszystkim ofiarodawcom należą się szczególne podziękowania!!!

Koncert WOŚP odbywał się również w Gminnym Centrum Kultury w Poniecu: występowały przedszkolaki i uczniowie szkół z gminy Poniec. Grała też m.in. Dziecięco – Młodzieżowa Orkiestra GCK, zespół Drumoholics i wystąpił  kabaret „Nic śmiesznego”.

Były też wielkie finałowe grania w Borku, Pępowie i Bodzewie i wielu innych miejscowości, w których działali wolontariusze.

Ale gostyńskie granie nie ograniczało się tylko do 9 stycznia. Tradycyjnie już od grudnia (pierwsza puszka stanęła już w listopadzie w PCPR w Gostyniu, a pierwsze imprezy odbyły się w Szkołach Podstawowych nr 1 i nr 2 w Gostyniu) trwały imprezy towarzyszące, organizowane głównie w szkołach i przedszkolach; były to sprzedaż gofrów wypiekanych przez uczniów, sprzedaż darów, kiermasze, zbiórki, kwesty, loterie fantowe, dyskoteki oraz występy uczniów i przedszkolaków. Był też Wielkoorkiestrowy Turniej Kręglarski, kąpiel morsów, zbiórka gostyńskiego koła Polskiego Związku Wędkarskiego. Gostyńskie Wielkoorkiestrowe granie zakończyły imprezy Gimnazjum nr 2 w Gostyniu i w Samorządowej Szkole Podstawowej w Skoraszewicach.

 

Akcję Wielkiej Orkiestry dyskretną opieką otoczyła Komenda Powiatowa Policji, Straż Miejska, oraz Leśne Diabły z Brzedni, Black Legion Gostyń i Agencja Ochrony „Hunters”.

A tysiące mieszkańców Ziemi Gostyńskiej wsparło Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy swoimi datkami. Dziękujemy w imieniu dzieciaków i ich rodziców. Jesteście wspaniali!!!

 

Na kwotę:105 524,64złzebraną w czasie akcji koordynowanej przez sztab WOŚP
w Gostyniu, złożyły się wpłaty:

 

kwesta wolontariuszy w gminie Gostyń i w gminie Gostyń                   - 23 852,16 zł

kwesta w gminie Poniec (wolontariusze Gimnazjum w Poniecu,  Gminne Centrum Kultury - finał)                                                                                                 - 11 066,91 zł

kwesta w gminie Piaski (wolontariusze Zespołu Szkół SP i Gimnazjum nr 3 w Bodzewie i szkolny finał)                                                                              -   9 300,82 zł

Gostyński Koncert Finałowy w kinie Pod Kopułą (bilety, aukcja)         -   9 122,22 zł

Nowa Telewizja Gostyń (sprzedaż zestawów darów i gadżetów)        -   7 280,00 zł

Liceum Ogólnokształcącego w Gostyniu (aukcje, losy)                         -   5 340,00 zł

kwesta w gminie Pępowo (wolontariusze Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół SP i Gimnazjum w Pępowie)                                                                       -   4 257,78 zł

Koncert Przedszkolaków (Przedszkola „Bajka”, nr 7, nr 4 i nr 1) w GOK                                                                                                              -   3 120,00 zł

Koncert Dzieci  klas I – III Szkół Podstawowych nr 1, 2, 5 w Gostyniu w GOK                                                                                                                  -   2 515,00 zł

Przedszkole nr 5 „Kubuś Puchatek” w Gostyniu           (aukcja prac dzieci i gadżetów)                                                                                                        -   2 365,70 zł

Szkoła Podstawowa w Sikorzynie (sprzedaż ofertowa)                           -  2 303,14 zł

kwesta w gminie Borek (wolontariusze Zespołu Szkół w Borku Wlkp.)                                                                                                                                                -   2 036,83 zł

Turniej Halowy Piłki Nożnej w Piaskach Rob-Dan                                 -   2 026,27 zł

Gimnazjum nr 1 w Gostyniu (sprzedaż ofertowa, zbiórka)                    -   1 820,00 zł

Szkoła Podstawowa w Goli (dyskoteka, loteria, sprzedaż ofertowa)  -   1 652,00 zł

Stowarzyszenie Powiat Gostyń24.pl (kalendarze i zdjęcia na portalu) -  1 518,95 zł

Szkoła Podstawowa w Poniecu (dyskoteka, loteria)                              -   1 488,37 zł

Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu (aukcja)                                     -   1 401,23 zł

Szkoła Podstawowa w Siemowie (kiermasz, licytacja, dyskoteka)     -   1 188,10 zł

Szkoła Podstawowa nr 1 w Gostyniu (sprzedaż prac uczniów, loteria, dyskoteka, kwesta)                                                                                                           -   1 091,20 zł

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu (zbiórka)              -   1 040,33 zł

Zespół Szkół Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Zimnowodzie       -   1 036,88 zł

Sprzedaż waty cukrowej – firma Anette                                                     -      836,70 zł

Gimnazjum nr 2 w Gostyniu (loteria fantowa)                                         -      791,19 zł

Szkoła Podstawowa w Daleszynie (loteria)                                             -      786,80 zł

Szkoła Podstawowa nr 2 w Gostyniu (dyskoteka z loterią, bal I-II klas)  -  661,91 zł

Szkoła Podstawowa nr 5 w Gostyniu                                                       -      660,22 zł

Stowarzyszenie Gostyńska Liga Kręglarska i PCPR w Gostyniu – turniej kręglarski                                                                                                       -      601,00 zł

Zespół Szkół w Brzeziu                                                                               -      593,40 zł

Zespół Szkół Rolniczych w Grabonogu                                                    -      508,89 zł

NZOZ „AKANT”                                                                                              -      500,00 zł

Kąpiel Morsów w Brzedni                                                                           -      429,35 zł

Polski Związek Wędkarski Koło w Gostyniu                                           -      423,32 zł

Leśne Diabły (zupa z kuchni  polowej)                                                    -      384,72 zł

Salon Peugeot B&B Gostyń                                                                       -      300,00 zł

Informatyka Mikrokomputerowa Jerzy Data                                            -      300,00 zł

Szkoła Podstawowa w Kunowie                                                               -      216,83 zł

Szkoła Podstawowa w Racocie (zbiórka jednogroszówek)                -      216,82 zł

Samorządowa Szkoła Podstawowa w Skoraszewicach                      -      137,40 zł

Zespół Szkół Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Żytowiecku           -      132,19 zł

Black Legion Gostyń (przejażdżki ciężkimi motorami)                          -      120,01 zł

Nadleśniczy Piaski Andrzej Wawrzyniak                                                  -      100,00 zł

 

Dodatkowo zebrano 5750,66 euro, 11,4 funtów bryt., 21,5 franków szwajc., 10,27 dolarów am., 7 koron szwedz., 1,75 koron norw., 292 korony czeskie, 2 korony słowackie, 170 forintów, 70 lip oraz inny bilon.

 

W rozbiciu na gminy zbiórka na zakup sprzętu dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi w Powiecie Gostyńskim przedstawia się następująco:

 

Borek Wlkp.                          3 073,71 zł

Gostyń                                  73 633,39 zł

Krobia                                   18 211,08 zł

Pępowo                                   4 395,18 zł

Piaski                                    23 111,47 zł

Pogorzela                               6 000,00 zł

Poniec                                   12 555,28 zł

 

Dziękujemy wszystkim za wielodniową pracę przy  przygotowywaniu i przeprowadzeniu wielkoorkiestrowego grania. Zagraliście fantastycznie, było przepięknie i bardzo radośnie. Jesteśmy dumni z wolontariuszy, wydarzeń i zebranych pieniędzy, które uratują życie kolejnym dzieciakom.

 

Maciej Marcinkowski i Mirosław Sobkowiak

Źródło: PCPR w Gostyniu
Data dodania: 2011-02-05 07:53:11

Inne artykuły