Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Ponad 134 tysiące dla WOSP!

Wstępnie podsumowano udział Powiatu Gostyńskiego w ogólnonarodowym święcie bezinteresownej życzliwości i wspólnoty dobrych ludzi, czyli XXI Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Łącznie, w powiecie gostyńskim ofiarowaliśmy - wg nieoficjalnych wyliczeń (sztaby w Gostyniu, Piaskach, Krobi i Pogorzeli) -  134 132,06 zł  na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia dzieci oraz ułatwiających godną opiekę medyczną seniorów.  

Sztab WOŚP w Gostyniu działał przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie i Zespole Szkół Zawodowych (wspierany przez Gostyński Ośrodek Kultury „Hutnik”, Stowarzyszenie „Dziecko”, portal Gostyń24.pl, Klub Motocyklowy Black Legion, Leśne Diabły z Brzedni i wielu inych) zebrał - wg wstępnych wyliczeń) 80 132,06 zł.

To wspólny fantastyczny wynik mieszkańców i wspaniałych młodych wolontariuszy gmin Borek Wlkp, Gostyń, Krobia, Pępowo, Piaski, Pogorzela oraz Poniec!!! Wyrazy uznania należą się też szefom sztabów w Krobi, Piaskach i  Pogorzeli, którzy przygotowali Wielkoorkiestrowe Granie dla ratowania dzieci i pomocy seniorom!

 

XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w sztabie gostyńskim przygotowało 122 zarejestrowanych kwestarzy, ponad 300 młodych wolontariuszy i opiekujących się nimi nauczycieli, wychowawców i rodziców, a wsparło organizację ponad 80 instytucji: przedszkoli, szkół, firm usługowych, handlowych i produkcyjnych oraz urzędów. Zorganizowano wiele imprez o różnym charakterze, na których zbierano datki na zakup sprzętu ratującego życie dzieci.

13 stycznia młodzi wolontariusze kwestowali, mimo mrozu, przez cały dzień w Gostyniu i we wszystkich większych miejscowościach powiatu. Mieszkańcy powiatu wrzucali datki do puszek bardzo chętnie, okazując tym swoje poparcie dla akcji Fundacji WOŚP. Często obdarzali wolontariuszy dobrym słowem, a czasem częstowali też wolontariuszy słodyczami, gorącą kawą i herbatą. Mieszkańcy powiatu gostyńskiego pokazali, że w tym dniu są częścią Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i bawią się przy tym wesoło i znakomicie. Były wielkie koncerty przedszkolaków (z przedszkoli: nr 1, nr 7, nr 4, „Bajka”, „Kubuś Puchatek” oraz "Stokrotka) i dzieci ze szkół podstawowych (SP nr 5, nr 1, nr 2), w których najmłodsi przy wsparciu wychowawców, nauczycieli i rodziców pokazali, że zabawą połączoną z pracą można zrobić wiele dobrego dla poszkodowanych przez los. Był Wielki Muzyczny Finał w GOK „Hutnik”, zakończony ok. godz. 20.30 światełkiem do nieba - pokazem sztucznych ogni, będącym podziękowaniem dla wolontariuszy za ich trud i poświęcenie. W finałowym koncercie wystąpili zespoły: FEBRA z Warszawy, Labirynt Teorii, The Talkers bardzo gorąco przyjęte przez prawie tysiąc widzów. Zatańczył też zespół EV-DANCE i odbył się spektakl "Elfy - prawdziwa historia" Grupy Teatralnej "Kęs" Zlicytowano za 2000 zł gostyńskie złote serduszko – jedyne na całym świecie (z wygrawerowaną datą i napisem „XXI WOŚP GOSTYŃ”) oraz największy na świecie lizak WOŚP. Były też tak wzruszające momenty, jak ten, gdy zakupiony motocykl - skarbona, został przez nabywcę podarowany domowi dziecka. Odbył się I Gostyński Bieg WOŚP (dystans ok. 5 km), zorganizowany przez Gostyńskie Towarzystwo Sportowe Citius i OSiR.

Było też fotografowanie się dla portalu gostyn24.pl i fantastyczne pamiątkowe kalendarze, sprzedano tablicę skweru im. Wolontariuszy WOŚP z autografem Owsiaka za 1000 zł, talony na usługi fryzjerskie, kosmetyczne i na masaże, na pizze i nastrojowe kolacje, sprzęt turystyczny i sportowy, akcesoria komputerowe, samochodowe, konie na biegunach i zabawki, tablet, obrazy, zabawki, maskotki, torty, gadżety WOŚP i wiele innych prawdziwych darów serca od mieszkańców Ziemi Gostyńskiej.

Była też fantastyczna grochówka z kuchni polowej, przygotowana, jak co roku, przez Leśne Diabły z Brzedni. Były przejażdżki samochodami terenowymi Klubu RAPTOR 4 x 4 z Leszna i wata cukrowa oraz Turniej Kręglarski. Była też rekordowa kąpiel morsów w Brzedni.

Wolontariuszy tradycyjnie wsparli gostyńscy ciastkarze i piekarze, którzy podarowali Orkiestrze ciastka, placki, chleb i torty. Kilka z nich zostało zlicytowanych, a jeden trafił – tak jak w latach poprzednich, co stało się już gostyńską tradycją - do personelu medycznego
w gostyńskim szpitalu, jako podziękowanie i wyraz uznania dla tych, którzy codziennie, tuż obok nas, pracują, by ratować życie i zdrowie maluchów.

Także i inne firmy i instytucje oraz osoby prywatne przekazywały swoje wyroby lub dary na aukcję. Wielu przedsiębiorców i handlowców wspiera gostyńskie finały orkiestry już od lat i im orazwszystkim ofiarodawcom należą się szczególne podziękowania!!!

Koncert WOŚP odbywał się również w Gminnym Centrum Kultury w Poniecu. Można był obejrzeć m.in. obejrzeć występy dzieci, zespołów muzycznych, Dziecięco – Młodzieżową Orkiestrę Dętą i kabaret „Nic Śmiesznego”. Zagra też finałowo Gola dzięki akcji Ochotniczej Straży Pożarnej.

Były też wielkie finałowe grania w Borku, Pępowie i wielu innych miejscowości, w których działali wolontariusze.

Akcję Wielkiej Orkiestry dyskretną opieką otoczyła Komenda Powiatowa Policji, Straż Miejska oraz Black Legion Gostyń.

A tysiące mieszkańców Ziemi Gostyńskiej wsparło Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy swoimi datkami. Dziękujemy w imieniu dzieciaków i ich rodziców. Jesteście wspaniali!!!

 

Dziękujemy wszystkim za wielodniową pracę przy przygotowywaniu i przeprowadzeniu wielkoorkiestrowego grania. Zagraliście fantastycznie, przepięknie i bardzo radośnie. Jesteśmy dumni z wolontariuszy, wydarzeń i zebranych pieniędzy, które uratują życie kolejnym dzieciakom oraz pomogą seniorom.

 

Maciej Marcinkowski i Mirosław Sobkowiak

Źródło: PCPR
Data dodania: 2013-01-13 23:55:55

Inne artykuły