Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Ponad 23 tysiące dla Krzysia

 

Stowarzyszenie "Dziecko" informuje o zakończeniu zbiórki publicznej dla Krzysia. Trzyletni chłopiec bardzo poważnie uszkodził sobie oczy w wypadku - zderzeniu samochodu, którym jechał, z dzikiem.

            Odpowiadając na apel rodziców Krzysia oraz wielu ludzi dobrej woli, Stowarzyszenie "Dziecko" wystąpiło do Starosty Gostyńskiego i uzyskało jego zgodę na przeprowadzenie zbiórki publicznej, która rozpoczęła się 4 grudnia ub. roku. W jej ramach Stowarzyszenie „Dziecko” wraz z partnerami zorganizowało i przeprowadziło na terenie powiatu gostyńskiego zbiórkę publiczną w formie wpłat na konto Stowarzyszenia „Dziecko” oraz sprzedaży ofiarowanych darów do puszek kwestarskich, sprzedaży ofertowej zebranych darów od dobroczyńców podczas festynu „Pomoc dla Krzysia”,

            W trakcie ww. działań zebrano kwotę 23 380,04 zł, w tym z licytacji
i sprzedaży ofiarowanych darów w trakcie festynu:  18 790,04 zł, z wpłat dokonanych na subkonto Stowarzyszenia „Dziecko” 4 590,00 zł.

            Już w czasie zbiórki rozpoczęto przekazywanie środków mamie Krzysia Pani Malwinie. Pieniądze w całości zostały przeznaczone na koszty dojazdów na konsultacje do lekarzy specjalistów w Sosnowcu oraz na bieżące leczenie i badania dziecka i inne wydatki związane z kolejnymi etapami leczenia chłopca.

            Stowarzyszenie "Dziecko" bardzo serdecznie dziękuje wszystkim, którzy ofiarowali wsparcie Krzysiowi i jego rodzinie oraz tym, którzy bardzo aktywnie włączyli się do organizacji poszczególnych działań w ramach akcji pomocy Krzysiowi.

            Szczególnie serdeczne podziękowania należą się Stowarzyszeniu "Black Legion" Gostyń, Radzie Rodziców Przedszkola "Piotruś Pan" i samemu Przedszkolu, UKS "Kani" Gostyń, GOK "Hutnik", PCPR w Gostyniu oraz gostyńskim mediom i portalom.

            Samemu Krzysiowi życzymy udanego i szybkiego powrotu do zdrowia, a jego rodzicom wytrwałości w pomaganiu chłopcu i spotykania na swej drodze samych dobrych ludzi.

Źródło: oprac. Stowarzyszenie "Dziecko"
Data dodania: 2012-06-02 19:33:23

Inne artykuły