Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Ponadpowiatowa międzypokoleniowa wystawa wielkanocna

Dom Pomocy Społecznej w Chumiętkach koło Krobi przygotował, kontynuując wieloletnią tradycję, dużą ponadpowiatową imprezę integracyjną – XXI Wystawę Wielkanocną. Do prezentacji swoich prac i udziału w wystawie zaproszono mieszkańców zaprzyjaźnionych placówek tego typu oraz osoby będące pod opieką stowarzyszeń, seniorów oraz uczniów szkół i przedszkolaków.

Do udziału w XXI Wystawie Wielkanocnej zgłosiło prace swoich podopiecznych 25 organizacji i instytucji z terenu Wielkopolski. Na wystawie zaprezentowano ponad 300 prac o tematyce wielkanocnej i wiosennej, wykonanych przez osoby niepełnosprawne, seniorów i przez dzieci. Nadesłane prace można oglądać w największej z sal w DPS w Chumiętkach do 31 kwietnia. Motywem przewodnim wystawy były pociągi wiozące wiosnę. Na wystawie można podziwiać wesołe kolorowe pisanki, kurczaki, zajączki, baranki oraz wiosenne stroiki i wielkanocne palmy.

Na uroczyste otwarcie ekspozycji przybyło ok. 150 widzów. Gośćmi specjalnymi byli: Starosta Gostyński Robert Marcinowski, przedstawiciel Zarządu Powiatu Gostyńskiego Janusz Sikora, Skarbnik Powiatu Gostyńskiego Eleonora Gościniak, Burmistrz Krobi Sebastian Czwojda, przedstawiciele Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu: dyrektor Mirosław Sobkowiak i psycholog Alicja Data oraz właścicielka  apteki "Świat Zdrowia" Alicja Glinkowska. Licznie przybyli też dyrektorzy i kierownicy placówek pomocy społecznej.

Wszystkich powitała gospodarz uroczystości Dyrektor DPS w Chumiętkach Agnieszka Jackowiak. Uroczystego otwarcia wystawy dokonał Starosta Robert Marcinkowski, podkreślając: - Wystawa wprowadza nas w atmosferę zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy. To czas nadziei i zmiany na lepsze.

Pracownicy Domu Pomocy Społecznej, zgodnie z tradycją wystaw w Chumiętkach, poczęstowali wszystkich przybyłych wielkanocnymi jajkami i zaprosili do zwiedzenia wystawy.

Po obejrzeniu wystawy widzowie zostali zaproszeni na posiłek i tradycyjne wielkanocne smakołyki, przygotowane przez pracowników i mieszkańców domu.

Na zakończenie uroczystości Agnieszka Jackowiak wręczyła uczestnikom wystawy pamiątkowe dyplomy i wielkanocne upominki, przygotowane przez mieszkańców i pracowników domu w Chumiętkach. 

Na wystawie zaprezentowali swe prace podopieczni Stowarzyszenia „NIE SAMI”,Klubu Seniora "Złota Jesień" w Krobi, Koła Polskiego Związku Emerytów, Inwalidów i Rencistów w Pudliszkach,Domów Pomocy Społecznej w Pakówce, Zimnowodzie, Psarach, Rogowie, Chumiętkach, Lesznie, Osieku, Chwałkowie, Psarskich, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piaskach, Środowiskowych Domów Samopomocy w Chwałkowie, w Kąkolewie i w Gostyniu, Domu Dziennego Pobytu w Gostyniu, Zespołu Szkół Specjalnych w Brzeziu, Zespołu Szkół Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Krobi, Szkoły Podstawowej w Ciołkowie, Przedszkoli w Pudliszkach, Potarzycy, Krobi „Pod świerkami”, Chwałkowie, Żychlewie.

                 Wszystkim wykonawcom prac i ich opiekunom oraz pracownikom i mieszkańcom DPS w Chumiętkach, którzy przygotowali wystawę, należą się wyrazy uznania i podziękowanie za włożoną pracę. Dodatkowe podziękowania organizatorzy skierowali też do sponsorów wystawy: Gminy Krobia, P.P.H.U. CITO Sp. z.o.o. i apteki "Świat Zdrowia" Alicji Glinkowskiej w Krobi.

Źródło: PCPR
Data dodania: 2016-03-25 15:08:56

Inne artykuły